سیلوی موشکی لوکس ویژه ثروتمندان در آخرالزمان اتمی! (+عکس)

موبنا – این مجموعه زیر زمینی ۵۶ متر عمق دارد و به گونه ای ساخته خواهد شد که بتواند بیش از ۷۲ نفر را در خود جای دهد. اما چرا چنین سیلوی موشکی منحصر به فردی را اقامتگاهی لوکس به شمار می آورند؟ زیرا متشکل از امکانات متنوعی مانند سیستم جکوزی داخل اتاق، سالن بدن سازی، میدان تیر و استخر است و ظاهرا سعی می شود تا با این دسته تفریحات، قادر به فراموشی آخرالزمان باشید!

سیلوهای موشکی لوکس!

برای دست یابی به هدف مذکور، یکی از سیلوهای موشکی غیرفعال شده اطلس در نظر گرفته شده است. به طور دقیق این مجموعه آپارتمانی زیر زمینی قادر به پذیرایی کامل از ۷۵ نفر به مدت ۵ سال خواهد بود و در این میان همه ساکنین را از تهدیدات هسته ای، شیمیایی و بیولوژیکی در امان نگه می دارد.

موشک اطلس SM-65 در اصل اولین موشک بالستیک قاره‌پیمای واقعی بود که توسط آمریکا رونمایی شد. اطلس F مجهز به کلاهک وابسته به درجه حرارت هسته اتمی هم نخستین موشکی بود که در سیلوهای موشکی پرتاب عمودی زیر زمینی قرار گرفت. این موشک ها در دهه ۱۹۶۰ از رده خارج و با موشک های بسیار کشنده تری همچون تیتان یک و دو جایگزین شدند. سیلوهای اطلس F بیش از ۶۰ متر عمق داشتند و با استفاده از بتن تقویت شده در ترکیب با فولاد ساخته شده بودند. علاوه بر این سیلوها به نحوی طراحی شدند که قادر به هدایت انفجار هسته ای ۱۰ کیلوتنی تا برد ۸۰۴ متری باشند.

اما سرانجام کلاهک های هسته ای به قدرت بیشتری دست یافتند و به تناسب آن بمب های تولید شده توسط اتحاد جماهیر شوروی نیز موثر تر از گذشته وارد عمل شدند. به همین دلیل نهایتا نیروی هوایی سیلوهای اطلس را که دیگر توانایی محافظت از موشک های خودی را نداشتند، به فراموشی سپرد. از آن جایی که اطلس موشکی با سوخت مایع محسوب می شد، نیروی هوایی مجبور بود پیش از پرتاب آن را سوخت رسانی کند. این مسئله منجر به تاخیر چند دقیقه ای و حتی گاها چند ساعته در روند راه اندازی می شد و در عین حال بر پیچیدگی کار می افزود. در مقابل موشک های وابسته به سوخت جامد سریعا قابل پرتاب بودند و از این رو توانستند اطلس F را از کار بی کار کنند!

اکنون طراحی مذکور موفق به کسب مجوز ایجاد تغییرات روی یکی از سیلوهای اطلس در کانزاس شده است و آن را طی یک روند بازسازی ویژه تبدیل به پناهگاهی زیر زمینی کرده است. این مجموعه شامل ۱۵ طبقه مختلف برای جمعیت کلی ۷۵ نفر است و به سه نوع کانکس اصلی تقسیم بندی می شود. پنت هاوس ۳۳۴ متر مربع مساحت دارد و هزینه اقامت در آن ۴.۵ میلیون دلار تمام می شود. این در حالی است که مساحت واحد مجلل تمام طبقه ۱۶۷ متر مربع و هزینه آن حدود ۳ میلیون دلار است. نوع سوم نیز آپارتمان نیم طبقه با متراژ ۸۳ متر و هزینه ۱.۵ میلیون دلار خواهد بود. هر کدام از واحدهای نام برده مجهز به امکانات پیشرفته از جنس استیل، وان های جکوزی و همینطور سرویس حمام لوکس هستند.

البته همه چیز به همین جا ختم نمی شود. بر اساس اظهارات تیم طراحی سیلوهای تجملاتی آخرالزمان، نقطه درخشش این مجموعه ها زمانی است که صحبت از امکانات رفاهی مشترک آنها به میان می آید. از جمله این موارد می توان به یک فروشگاه عمومی با وسایل مختلف، دیوار مخصوص سنگ نوردی، انواع کنسول های بازی، سالن ورزشی ژیمناستیک، پارک سگ ها با تصویری از آسمان، کلاس درس، کتابخانه و سینما اشاره کرد. این مجتمع همچنین دارای ۵ سال ذخیره کافی غذا به ازای هر یک از ساکنین، منبع آب ۷۵ هزار گالنی و فضایی اختصاصی برای تولید مواد غذایی است.

اما سیلوهای لوکس کانزاس در برابر کدامیک از انواع وقایع آخرالزمانی تاب می آورند؟

هرچند سازندگان نیز چنین ادعایی را مطرح نکرده اند، اما سیلوها نمی توانند دوام مناسبی را مقابل حمله مستقیم سلاح های هسته ای مدرن به نمایش بگذارند. به طور کلی این مجموعه با تکیه بر سیستم فیلتراسیون هوای ویژه خود قادر به محافظت از ساکنین علیه آلودگی های شیمیایی، بیولوژیکی و هسته ای خواهد بود. این فیلترها همچنین می توانند از ورود کووید ۱۹ به ساختمان جلوگیری کنند اما در حقیقت هیچ چیز مانع از نفوذ ویروس به همراه یکی از ساکنین سیلو نخواهد شد. گفتنی است که درپوش گنبدی مجموعه در برابر قویترین گردبادها مقاومت خواهد داشت.

گفته شده است تا زمانی که ساکنین آرامش خود را حفظ کنند، مجموعه از ناآرامی های داخلی و حتی آخرالزمان با حمله زامبی ها نیز محافظت می شود! آنها باید در نظر داشته باشند که ظرفیت تامین غذا به ۵ سال محدود است و منابع آب نیز ممکن است برای کل این مدت کفایت نکنند. مکان دقیق سیلوها به دلایل متفاوت از جمله مسائل امنیتی مخفی نگه داشته می شود. با این حال اگر فردی علاقه مند به جست و جو در این زمینه باشد، لیستی از ۲۱ سیلوی اطلس F واقع در کانزاس به همراه مختصات جی پی اس هر یک از آنها وجود دارد. لازم به ذکر است که با خریداری یکی از واحدهای پناهگاه سیلوی موشکی لوکس کانزاس، مالکیت قطعی آن را تا هر زمانی که دوست داشته باشید در اختیار خواهید داشت.

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

 منبع: مجله تصویری سلاح

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا