جزییات احداث نزدیک به ۵۰۰۰کیلومتر فیبرنوری در کشور

مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات با بیان این‌که عملیات احداث نزدیک به ۵۰۰۰ کیلومتر فیبرنوری در کشور از استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده است، گفت: در این طرح که قرار است با همکاری شرکت مخابرات ایران تا پایان شهریور ۹۸ در نقاط مختلف کشور به اتمام برسد، ظرفیت بیش‌تری به استان‌های محروم اختصاص پیدا کرده است.

موبنا – مهرداد ترابیان – مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات -، درباره جزئیات شروع عملیات احداث نزدیک به ۵۰۰۰ کیلومتر فیبرنوری در کشور که پیش از این وزیر ارتباطات از آن خبر داده بود، گفت: فیبرنوری زیرساخت توسعه ارتباطات به حساب می‌آید. از این رو برای ایجاد ارتباطی با کیفیت و با سرعت بالا تعدادی از روستاهای کشور، طرحی برای کشیدن نزدیک به ۵۰۰۰ کیلومتر فیبرنوری برای ایجاد با ظرفیت و کیفیت بیش‌تر ارتباطات تدوین و به مرحله اجرا درآمد.

عملیات پایلوت آغاز شد

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور سال آینده قرار است احداث آن به پایان برسد، افزود: این پروژه که با همکاری شرکت مخابرات ایران از ماه گذشته به عنوان پایلوت در استان چهارمحال و بختیاری اجرا شده است، ظرفیت بیش‌تری به استان‌های محروم‌تری چون فارس، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و خراسان شمالی اختصاص پیدا کرده است.

بنابر اعلام وزارت ارتباطات، به گفته ترابیان، مطابق برنامه‌ریزی انجام شده در استان‌های محروم، عملیات کشیدن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر و مابقی استان‌ها ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری اجرایی می‌شود.

روز گذشته، محمدجواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – از شروع عملیات احداث ۴۹۶۰ کیلومتر فیبرنوری در نقاط مختلف کشور برای افزایش کیفیت خدمات نسل سوم و چهارم در حاشیه شهرها و جاده‌ها خبر داد.

 منبع: ایسنا 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا