۱۰ سلاح مشهور تک تیراندازن

موبنا -تک تیراندازن همواره یکی از جالب ترین و در عین حال مرموزترین واحدهای نظامی بوده اند که اخبار و اطلاعات مربوط به آنها با دقت خاصی دنبال می شود. اهمیت فعالیت و رویکرد دقیق آنها در حدی است که گاها سرنوشت یک نبرد را نیز تغییر می دهند. در اینجا لیست ۱۰ سلاح تک‌تیرانداز مشهور با مرگبارترین تاثیر و قدرتمندترین توانایی آتش‌زایی آورده شده است.

۱۰- اسلحه تک‌تیرانداز L42 Enfield (بریتانیا)

1

این اسلحه پیچشی نخستین بار در سال ۱۸۹۵ میلادی در بریتانیا ارایه شد. این تفنگ که یک انبار تغذیه ویژه داشت در نیمه نخست قرن بیستم توسط ارتش بریتانیا مورد استفاده قرار می‌گرفت. این اسلحه می‌تواند با حداکثر بُرد ۱۸۲۹ متر به اهداف شلیک کند.

۹- اسلحه تک‌تیرانداز SR-25 (آمریکا)

2

این اسلحه نیمه‌اتوماتیک سال ۱۹۹۰ میلادی در ایالات متحده تولید شد. شرکت Eugene Stoner طراحی این سلاح را برعهده داشت و کارخانه مهمات‌سازی Knight’s Armament تولید آن را برعهده گرفت. این سلاح ۱۱۱۸ میلیمتر طول و ۱۰ پوند وزن دارد و طول لوله آن ۶۱۰ میلیمتر محاسبه می‌شود.

۸- اسلحه تک‌تیرانداز AS50 (بریتانیا)

3

این سلاح قدرتمند در کارخانه بریتانیایی Accuracy که انواع ادوات نظامی را تولید می‌کند، ساخته شد. این سلاح تک‌تیرانداز می‌تواند تا فاصله ۱۸۰۰ متری اهداف را نشانه‌گیری کند و طراحی آن در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط ارتش بریتانیا انجام شده است.

۷- اسلحه تک‌تیرانداز M21 (آمریکا)

4

این سلاح تک‌تیرانداز زمانی ارایه شد که ارتش آمریکا در طول جنگ ویتنام به یک تلفنگ ویژه با دقت بالا نیاز داشت. این اسلحه نیمه‌اتوماتیک منطبق بر مدل M14 ساخته شده است و از سال ۱۹۶۹ تاکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۶- اسلحه تک‌تیرانداز PSG1 (آلمان)

5

این سلاح یک تک‌تیرانداز آلمانی است که در مرکز Heckler & Koch طراحی شد و خاطرات تلخ قتل عامل مونیخ در سال ۱۹۷۲ میلادی را یادآوری می‌کند. این سلاح دقت بسیار بالایی دارد و توسط نیروهای پلیس و ارتش استفاده می‌شود.

۵- اسلحه تک‌تیرانداز Dragunov SVD (اتحاد جماهیر شوروی)

6

این محصول یکی از قوی‌ترین تک‌تیرانداز‌ها محسوب می‌شود که در شوروی ساخته شده است. طراحی این سلاح به سال ۱۹۵۸ میلادی برمی‌گردد که البته از سال ۱۹۶۳ به بعد مورد استفاده قرار گرفته است. این یک سلاح نیمه‌اتوماتیک است که پیستون‌های گازی را شامل می‌شود.

۴- اسلحه تک‌تیرانداز Mosin-Nagant (روسیه)

7

این سلاح روسی یک تفنگ نظامی پیچشی است که از آن می‌توان به عنوان یکی از قوی‌ترین تک‌تیراندازهای جهان مجهز به مخزن گلوله اشاره کرد. این سلاح در ارتش سلطنتی روسیه در سال ۱۸۹۱ میلادی طراحی شد.

۳- اسلحه تک‌تیرانداز L115A3 AWM (بریتانیا)

8

این اسلحه یک تک‌تیرانداز بریتانیایی است که از سال ۱۹۹۶ به بعد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اسلحه پیچشی یک کارتریج ویژه برای جاسازی گلوله دارد و طول آن ۱۲۰۰ میلیمتر و وزن آن ۱۴.۳ پوند است. بُرد موفق این اسلحه برای شلیک به هدف ۱۴۰۰ متر اعلام شده است.

۲- اسلحه تک‌تیرانداز CheyTac Intervention (آمریکا)

9

این تک‌تیرانداز یکی از بالاترین دقت‌ها را دارد و قادر است از فاصله ۲۳۰۰ متری هدف را نشانه‌گیری کند. دقت این اسلحه آن را از همه نمونه‌های مشابه مجزا می‌کند و آن را بسیار موفق کرده است.

۱- اسلحه تک‌تیرانداز Barrett .50 Cal (آمریکا)

10

این اسلحه تک‌تیرانداز نظامی از سال ۱۹۸۹ تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است و نیروهای نظامی آمریکا از آن در نقاط مختلف جهان استفاده می‌کند. از این اسلحه با عنوان Light Fifty هم یاد می‌شود.

 منبع: مجله تصویری سلاح

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =