جیلی گلکسی؛ مسیر درخشان یک خودروساز چینی! (+عکس)

موبنا جیلی، خودروساز چینی از چشم انداز خود برای ارائه محصولات لوکس الکتریکی با نام گلکسی خبر داد. این خانواده جدید شامل ۷ عضو خواهد بود که طی ۲ سال آینده معرفی می شوند. براساس اطلاعات موجود، حداقل ۳ خودروی گلکسی در سال ۲۰۲۳ رونمایی خواهند شد.

سدان مفهومی با نام لایت، خاص ترین خودرو مجموعه گلکسی خواهد بود.

جیلی گلکسی؛ آینده درخشان یک خودروساز چینی! (+عکس)

هرچند اطلاعات دقیقی از جزئیات پروژه گلکسی منتشر نشده اما راهبرد کلی طرح به قرار زیر است:

مدل های پلاگین هیبرید، اولین خروجی های خط تولید گلکسی را تشکیل خواهند داد. خودروی L7 یک شاسی بلند است که در سه ماهه دوم ۲۰۲۳ وارد بازار چین می شود. سدان L8 نیز در سه ماهه سوم به برنامه مذکور افزوده می شود.

گلکسی E8 در سه ماهه چهارم از راه می رسد و تفاوتش با دو مدل قبلی گلکسی به تمام الکتریکی بودن پیشرانه آن مربوط می شود. مشخصات فنی پیشرانه E8 هنوز توسط جیلی مورد اشاره قرار نگرفته است.

در رابطه با سدان Light اطلاعات رسمی وجود ندارد اما ویدئو منتشر شده در سال ۲۰۲۲، امکان ارائه پیش بینی هایی درباره این خودرو را ممکن می سازد. لایت براساس معماری SEA کمپانی جیلی شکل گرفته که اشتراکاتی با دیگر محصولات مرتبط با جیلی مانند پولستار، لوتوس و زیکر را نمایان می کند.

مدل های پلاگین هیبرید گلکسی از پیشرانه NordThor 8848 جیلی استفاده خواهند کرد که بطور میانگین، خودرو را طی ۷.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رساند. بیشیه سرعت نیز ۲۰۰ کیلومتر برساعت خواهد بود. مجموع برد حرکتی خودرو در حالتی که باتری شارژ کامل باشد و باک بنزین نیز کاملا پر باشد به ۱۳۷۰ کیلومتر خواهد رسید.

همچنین خودروهای جیلی گلکسی به آخرین فناورانه های جیلی مجهز خواهند بود تا کابینی راحت، ایمن و منطبق با تکنولوژی روز را ارائه دهند.

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا