تمام اتوبوس‌ها در کالیفرنیا الکتریکی می‌شوند

مقامات کالیفرنیا تصمیم دارند تا سال 2040، مجوز استفاده از اتوبوس‌های الکتریکی را برای حمل و نقل عمومی صادر کنند.

موبنا – پس از انتشار گزارشی در مورد تغییرات اقلیمی و تاثیرات مخرب آن، بسیاری از شهرها و ایالات در تلاش هستند تا راهی برای مهار کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای پیدا کنند.

با تصمیم مقامات، قرار است کالیفرنیا نخستین ایالتی باشد که مجوز حمل و نقل با اتوبوس‌های تمام‌الکتریکی را تا آغاز سال 2029 و مجوز استفاده از آنها در مسیرهای حمل و نقل عمومی را تا سال 2040 صادر می‌کند.

انتظار می‌رود با صدور این قانون جدید، به تولید و خرید بیش از 14 هزار اتوبوس نیاز باشد که گازهای گلخانه‌ای را منتشر نمی‌کنند.

این تصمیم، نتیجه همکاری چندین ساله “هیئت مدیره منابع هوای کالیفرنیا”(CARB) با گروه‌های سلامت عمومی در کاهش استانداردهای بهره‌وری سوخت و بهبود استفاده از سوخت‌های فسیلی است.

“مری نیکولز”(Mary Nichols)، رئیس هیئت مدیره منابع هوای کالیفرنیا در مصاحبه‌ای گفت: کالیفرنیا قصد دارد برای مقابله با آلودگی شدید هوا که عامل بیماری‌هایی مانند آسم و بیماری‌های قلبی است، استانداردهایی پیشرفته‌تر از استانداردهای دولتی را وضع کند.

قانون استفاده از اتوبوس‌های الکتریکی، خطوط حمل و نقل عمومی را وادار می‌کند تا از سوخت‌های طبیعی یا دیزلی استفاده کنند.

این تصمیم مقامات کالیفرنیا، فرصت خوبی برای شرکت‌هایی مانند “پروترا”(Proterra) خواهد بود که تاکنون میلیاردها دلار سرمایه برای تولید اتوبوس‌های الکتریکی جذب کرده‌اند. چنین تصمیمی، به غول خودروسازی چین موسوم به “بی‌وای‌دی”(BYD) که قصد دارد سیستم حمل و نقل عمومی را در شهرهای چین راه‌اندازی کند، کمک خواهد کرد.

 منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام