رکوردزنی دوباره ایران در تولید نفت

تولید نفت خام ایران در اکتبر ۲۰۱۶ (مهر-آبان) امسال با ٢١٠ هزار بشکه افزایش به سه میلیون و ٩٢٠ هزار بشکه در روز رسیده که ٢٣٠ هزار بشکه بالاتر از برآورد اعلام‌شده از سوی اوپک است.

موبنا – تولید نفت ایران در ماه اکتبر ۲۰۱۶(مهر-آبان) با بیشترین رشد در همین سال به روزانه سه میلیون و ٩٢٠ هزار بشکه در روز رسیده است.

بنا بر گزارش بلومبرگ، میزان تولید نفت ایران در زمان تحریم روزانه ۲ میلیون و ۷۵۰تا ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه بود که پس از برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) در مسیر افزایش قرار گرفته است.

ایران با کنار گذاشتن سیاست کاهش تکلیفی که در زمان تحریم اجرا می کرد و همچنین بهره برداری از میدان های غرب کارون و مشترک تلاش می کند تولید نفت خود را افزایش داده و به زمان پیش از تحریم برساند.

ایران که اعلام کرده از هرگونه توافق اوپک برای کاهش عرضه مستثنی است، در تازه‎ترین گزارش خود به این سازمان از افزایش تولید نفت خود خبر داد.

بر اساس گزارش ایران به اوپک، تولید نفت خام این کشور در اکتبر ۲۰۱۶ (مهر-آبان) امسال با ٢١٠ هزار بشکه افزایش به سه میلیون و ٩٢٠ هزار بشکه در روز رسیده است.

این رقم ٢٣٠ هزار بشکه بالاتر از برآورد اعلام شده از سوی اوپک است.

بر اساس اطلاعات اوپک، رشد تولید نفت ایران در ماه اکتبر از مجموع افزایش آن در پنج ماه پیش از آن بالاتر است.

میزان صادرات نفت خام ایران نیز همچنان در حال افزایش است به طوری که میزان صادرات در مهرماه ۱۳۹۵ به حدود ۲.۵ میلیون بشکه در روز رسید.

 منبع: پول‌نیوز

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شش =

دنبال کنید @ اینستاگرام