گزارش تصویری نحوه گرفتن اسکرین‌شات در iOS 11

شما در اینجا می‌توانید تمامی اسکرین‌شات‌های گرفته شده در iOS 11 و قابلیت‌های جدید اپل برای گرفتن اسکرین شات در دستگاه های موبایلی را به صورت تصویری مشاهده کنید.

موبنا، رضا خواجه‌وند – سیستم عامل iOS 11 تحول بعدی اپل برای آیفون و آیپد محسوب می‌شود تا با به‌روزرسانی نرم‌افزاری بتواند قابلیت‌های دستگاه‌های موبایلی خود را ارتقا دهد. اپل در کنفرانس سالانه خود برای نخستین بار این سیستم عامل را معرفی کرد و توضیح داد چگونه با طراحی یک پلتفرم قدرتمند قصد دارد تحول بزرگی را در عرصه موبایلی رقم بزند.

از زمان برگزاری کنفرانس اپل تا امروز تصاویر مختلف از نسخه جدید سیستم عامل موبایلی اپل منتشر شد. بر اساس این تصاویر برخی قابلیت‌های جدید iOS 11 مشخص شد. به عنوان مثال در نسخه کنونی سیستم عامل موبایلی اپل برای آنکه اسکرین‌شات تهیه کنیم می‌بایست برای یک ثانیه کلید اصلی دستگاه روی صفحه‌ اصلی را به صورت همزمان با کلید خاموش/روشن نگه داریم. اما در نسخه جدید اندکی تفاوت ایجاد شده است. زمانی که این عملیات را انجام می‌دهیم یک پنجره کوچک در قسمت پایین و سمت چپ نمایشگر نمایان می‌شود. کاربر می‌تواند با کلیک کردن روی آن اسکرین‌شات تهیه کند یا چند اسکرین‌شات پشت سرهم در اختیار داشته باشد.

زمانی که کاربر روی این پنجره کوچک کلیک می‌کند، یک بخش ویژه برای ویرایش کردن اسکرین‌شات در مقابل او نمایان می‌شود.

این همان بخشی است که اتفاقات جدید در آن صورت می‌گیرد: اگر شما از اسکرین‌شاتی که تهیه کردید راضی باشید می‌توانید در بخش فوقانی پنجره کلید تایید را بزنید و آن را در گالری تصاویر ذخیره کنید و اگر از آن راضی نباشید همین جا می‌توانید به صورت مستقیم آن را حذف کنید.

شما در بخش اسکرین‌شات قابلیت‌های بیشتری هم در اختیار دارید و ابزارهای ویرایشی برای‌تان ارایه شده است به عنوان مثال می‌توانید بخشی از اسکرین‌شاتی که تهیه کرده‌اید را جدا کنید، قلم ویژه برای نوشتن روی آن در اختیار داشته باشید، شش رنگ مختلف برای قلم خود را در اندازه‌های مختلف به کار برید و …

شما همچنین می‌توانید به راحتی حباب مخصوص نوشتن متن، فلش و امضای خود را به اسکرین‌شات اضافه کنید. یک ابزار تقویت‌کننده نیز ارایه شده است که به شما امکان می‌دهد بخش مورد نظر در تصویر را برجسته کنید. تمامی این قابلیت‌ها در پنجره کوچکی ارایه شده است که به محض گرفتن اسکرین‌شات نمایان می‌شود. رابط کاربری که برای این بخش در نظر گرفته شده بسیار قوی است، به سرعت عمل می‌کند و استفاده از آن به سادگی ابزارهای ویرایش تصویر در آیفون است.

شما در اینجا می‌توانید تمامی اسکرین‌شات‌های گرفته شده در iOS 11 و قابلیت‌های آن را به صورت تصویری مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + نوزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام