پایان امسال نخستین گوشی‌های پازلی گوگل عرضه می‌شوند

طرح بزرگ Project Ara برای ساخت گوشی‌های هوشمند پازلی مدت‌های طولانی است که دنبال می‌شود و تاکنون هیچ نمونه عملی از آن وارد بازار نشده است.

موبنا، رضا خواجه‌وند – این طرح توسط شرکت گوگل دنبال می‌شود و تاکنون تاریخ‌های مختلف برای عرضه نخستین گوشی مبتنی بر آن اعلام شده است. با این وجود بر اساس آخرین خبرها می‌توان امیدوار بود که در آینده نه چندان دور به گوشی هوشمند با این قابلیت دسترسی داشته باشیم.

گروه توسعه دهنده Google ATAP در کنفرانس سالانه این شرکت اعلام کرد نخستین مدل از گوشی‌های هوشمند Ara طی فصل چهارم سال 2016 میلادی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرند.

project ara (1)

در جریان برگزاری کنفرانس سالانه Google I/O گروه ATAP برای خود یک کنفرانس مطبوعاتی مجزا برگزار کرد و برای نخستین بار نشان داد قطعات مغناطیسی در گوشی‌های هوشمند Ara چطور از یکدیگر جدا می‌شوند و کاربر بدون هرگونه مهارت تخصصی با اتصال آنها به هم، می‌تواند گوشی خود را ارتقا دهد.

در این کنفرانس مطبوعاتی نشان داده شد که بخش دوربین دیجیتالی در این گوشی هوشمند به راحتی از آن جدا شده است و سپس یک ماژول پیشرفته‌تر برای دوربین دیجیتالی جایگزین آن می‌شود.

گوشی‌های هوشمند در برنامه گسترده Project Ara به گونه‌ای ساخته می‌شوند که تجربه کاربران برای استفاده از دستگاه‌های موبایلی را به طور کامل متفاوت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام