گوگل: دامنه Google.com خطرناک است

مهم‌ترین دامنه اینترنتی وابسته به شرکت گوگل که با نام Google.com شناخته می‌شود بسیار خطرناک است و البته این مطلب را خود شرکت گوگل منتشر کرده است.

موبنا، میثم لطفی – قابلیت Safe Browsing در مرورگر اینترنتی گوگلی یک لیست جامع در مورد دامنه‌های خطرناک ارایه می‌دهد و در این لیست به کاربران گفته شده است که اگر سراغ سایت Google.com بروند با مشکل امنیتی مواجه می‌شوند.

در این لیست به کاربران گفته می‌شود که برخی سایت‌های اینترنتی خطرناک هستند، برخی دیگر صفحات آلوده را شامل می‌شوند، برخی سایت‌ها آنها را به صورت ناخواسته به سایت‌های آلوده هدایت می‌کنند، برخی سایت‌ها به صورت خودکار بدافزار را روی رایانه‌ها نصب می‌کنند و در مجموع، هر یک از این سایت‌ها نوعی مشکل امنیتی را برای کاربران به همراه می‌آورند.

google

در هشدارهای قابلیت Safe Browsing گفته شده است که اگر کاربران سراغ سایت Google.com بروند این احتمال وجود دارد که هکرها در این سایت آنها را مجبور کنند نرم‌افزارهای آلوده را دانلود کنند یا اینکه اطلاعات آنها به سرقت رود.

روزنامه واشنگتن پست با انتشار گزارشی اعلام کرد که این مشکل از سوی شرکت گوگل ایجاد نشده است و در اصل مرکزی که از دامنه Google.com میزبانی می‌کند این مشکل را به وجود آورده است. احتمال می‌رود این هشدار امنیتی به واسطه فضای پردازش ابری گوگل و مشکلات وابسته به آن منتشر شده است.

One thought on “گوگل: دامنه Google.com خطرناک است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام