درآمد 40 میلیون دلاری اپل از استخراج طلا در گجت‌های دورریختنی

گزارش سالانه زیست محیطی اپل منتشر شد و نشان داد که فعالیت‌های این شرکت نه تنها سبزتر شده است، بلکه از این فرآیند درآمد قابل ملاحظه‌ای را هم به دست می‌آورد.

موبنا، میثم لطفی – بر اساس این گزارش گفته شد شرکت اپل سالانه 61 میلیون پوند فولاد، آلومینیوم، شیشه و دیگر مواد صنعتی را از دستگاه‌های الکترونیکی بازیافتی استخراج می‌کند.

در این فرآیند شرکت اپل 2204 پوند طلا استخراج می‌کند که این رقم را می‌توان معادل 1.102 تن از این فلز گرانبها محاسبه کرد. با توجه به اینکه هم اکنون هر اونس طلا در بازار جهانی 1230 دلار فروخته می‌شود، شرکت اپل سالانه می‌تواند از استخراج طلاهایی که در مادربوردها و دیگر قطعات داخلی رایانه‌ها به کار رفته است درآمدی بالغ بر 40 میلیون دلار به دست آورد.

apple gold (1)

به گفته شرکت Refining، در هر دستگاه رایانه رومیزی معادل 9 دلار طلا استفاده شده است و «ترِور کیل» مدیر مرکز فناوری در شورای جهانی طلا پیش‌بینی کرده است که در هر دستگاه گوشی هوشمند مانند آیفون معادل 25 تا 30 میلی‌گرم طلا با ارزش یک دلار استفاده شده است.

اپل در جریان این استخراجات همچنین 6612 پوند نقره و 2953360 پوند مس به دست می‌آورد. درآمد اپل از استخراج نقره‌های بازیافتی سالانه 107 هزار دلار و از مس‌های بازیافتی 6.4 میلیون دلار است.

Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام