روزهای آلوده این میوه ها را فراموش نکنید!!

این روزها هوای تهران بسیار آلوده و برای بیشتر گروه های سنی مضر است.

اگر شما هم مجبور هستید در این هوای آلوده تردد کنید و در عین حال به سلامت خود فکر می کنید بهتر است این میوه ها را در برنامه غذایی تان قرار دهید.
برای روزهای آلوده چه میوه هایی بخوریم ؟

بنا به گزارش آکاایران : یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی، عنوان کرد: میوه های سبز و قرمز تیره مانند لبو و کاهو حاوی بتاکاروتن بسیاری است که می تواند موجب افزایش مقاومت بدن در برابر مواد سمی موجود در هوای آلوده شود.

دکتر احمدرضا درستی با توجه به تداوم آلودگی هوا، گفت: در این شرایط به افراد توصیه می شود میوه و سبزیجات سبز و قرمز تیره مانند لبو، کشمش سیاه هسته دار خشک شده، قسمت تیره کاهو و غیره را بیشتر مورد استفاده قرار دهند.

این متخصص تغذیه و رژیم غذایی، افزود: این دسته از مواد غذایی حاوی مقدار زیادی بتاکاروتن است که مصرف آن، آنتی اکسیدان بسیار مناسبی برای مقابله با مواد سمی موجود در هوای آلوده دارد.

وی افزود: میوه و سبزیجات سبز تیره علاوه بر بتاکاروتن دارای مقدار زیادی منیزیم و کلروفیل است که بدن در زمان افزایش مواد سمی در محیط نیاز بیشتری به آن دارد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، عنوان کرد: علاوه بر این به افراد توصیه می شود در زمان تشدید و پایداری آلودگی هوا مرکبات مانند پرتغال، نارنگی و غیره را افزایش دهند زیرا این میوه ها دارای مقدار زیادی ویتامین C است که برای بدن لازم و ضروری است.
179/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفده =

دنبال کنید @ اینستاگرام