اینتگرا؛ هوندا چینی زیبا در همکاری با گاک (+عکس)

موبنا اینتگرا یکی از محبوب ترین برندها در مجموعه هوندا است که از سال ۱۹۸۹ تا کنون روی خط تولید قرار دارد. محصولات اینتگرا در بازار آمریکا با برند آکورا حضور داشته اند و معمولا نماینده یک خودروی اسپرت شهری هستند.

اینتگرا از منظر کلاس بدنه، پلتفرم متنوعی محسوب می شود زیرا طی دوره های حضور در خط تولید در نمونه های لیفت بک کوپه ۳ درب، سدان ۴ درب، سدان ۴ درب هاردتاپ و ۵ درب لیفت بک تولید شده است.

اینتگرا از می ۲۰۲۲ وارد نسل پنجم خود شده که البته نسخه ویژه بازار چین آن تفاوت های ظاهری با مدل بازار جهانی دارد.

اما جدیدترین خبر در رابطه با هوندا اینتگرا به ارائه نسخه ویژه بازار چین مربوط می شود که البته تصاویری محدودی از آن موجود است. این خودرو، اینتگرا هاچ بک نامگذاری شده و همانطور که از نام مشخص است یک ۵ درب در کلاس هاچ بک است که در همراهی با شریک چینی هوندا یعنی گاک تولید می شود.

براساس اطلاعات موجود، نسخه هاچ بک جدید و همینطور سدان اینتگرا ویژه بازار چین براساس پلتفرم نسل یازدهم هوندا سیویک توسعه یافته اند.

براساس تصمیم هوندا، اینتگرا هاچ بک چین در ۲ تریم ارائه خواهد شد. نسخه هیبرید که از پیشرانه ۲ لیتری استفاده می کند و ۱۴۱ اسب بخار خروجی و ۱۸۶ نیوتن متر گشتاور دارد.

هوندا اینتگرا بازار چین

اما  قسمت داغ تر خبر محصول چینی هوندا به تریم هاچ بک ۲۴۰ توربو مربوط می شود. این نسخه از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ با ۱۸۰ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۴۰ نیوتن متر استفاده می کند که این مجموعه با جعبه دنده ۶ سرعته دستی یا نمونه سی وی تی قابل سفارش است.

استفاده از عدد گشتاور در نامگذاری این هوندا در نوع خود جالب توجه است زیرا معمولا از حجم موتور یا اسب بخار برای کدگذاری عددی در نام ها استفاده می شود اما اینجا پای گشتاور به میان آمده است!

نسخه توربو اینتگرا تفاوت های ظاهری با مدل هیبرید دارد که از جمله باید به اسپویلر کوچک و دیفیوزر با دو خروجی کرومی اگزوز در قسمت عقب اشاره کرد. همچنین برای این تریم امکان تم دو رنگ(رنگ متفاوت سقف و دستگیره درب ها با بدنه) در نظر گرفته شده است.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا