این خودروی کره ای 89 درصد از سرنشینان خود محافظت می کند! (+فیلم و عکس)
تست تصادف جنسیس جی‌وی60

این خودروی کره ای 89 درصد از سرنشینان خود محافظت می کند! (+فیلم و عکس)

جنسیس جی‌وی60 در تست های تصادف و ارزیابی ایمنی مرکز یورو انکپ عملکرد موفقی در بیشتر موارد داشته است.

موبنا – مدل کاملا جدید جنسیس جیوی60 (Genesis GV60) موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی از مرکز یورو انکپ (Euro NCAP) شده است. جنسیس جی‌وی60 یک کراس اوور کوپه تمام الکتریکی با طراحی جذاب و اسپرت است.

 

 

جنسیس موتور بخش تولید خودروهای لوکس شرکت هیوندای موتور محسوب می شود. فعالیت مستقل این برند از چهارم نوامبر 2015 آغاز شده است.

جنسیس جی‌وی60 در تست های تصادف و ارزیابی ایمنی مرکز یورو انکپ عملکرد موفقی در زمینه محافظت از سرنشینان بزرگسال با امتیاز 89 درصد و محافظت از سرنشینان کودک با امتیاز 87 درصد داشته است. همچنین، در زمینه امکانات و ویژگی های ایمنی موجود در خودرو، جنسیس جی‌وی60 موفق به کسب امتیاز 88 درصد شده است. این در شرایطی که است در بخش محافظت از کاربران آسیب‌پذیر در جاده مانند عابران پیاده و دوچرخه سواران، فضا برای بهبود نتایج وجود دارد زیرا جنسیس جی‌وی60 در این بخش امتیاز 63 درصد را دریافت کرده است.

جنسیس جی‌وی60 از پلتفرم جدید شرکت هیوندای به نام ئی-جی‌ام‌پی (E-GMP) استفاده می کند که در خودروهایی مانند هیوندای آیونیک 5 و کیا ئی‌وی6 نیز بکار گرفته شده است و نتایج تست های تصادف و ارزیابی ایمنی جی‌وی60 شباهت بسیاری با این دو خودرو داشته است. بر همین اساس، مشخص می شود که نتایج بر اساس قابلیت های این پلتفرم و نه استفاده از آن توسط برندی خاص تعیین می شود.

هر سه مدل خودرو در حال حاضر در کره جنوبی، اروپا و آمریکا در دسترس هستند و انتظار می رود طی سال های پیش رو، چند مدل دیگر مبتنی بر پلتفرم ئی-جی‌ام‌پی نیز روانه بازار شوند.

 

نتایج تست های تصادف و ایمنی یورو انکپ برای خودرو جنسیس جیوی60 مدل 2022 به شرح زیر است:

محافظت از سرنشینان بزرگسال – 89 درصد

محافظت از سرنشینان کودک – 87 درصد

محافظت از کاربران آسیب‌پذیر حاضر در جاده – 63 درصد

امکانات و ویژگی های ایمنی موجود در خودرو – 88 درصد

تست تصادف جنسیس جی‌وی60

 

تست های تصادف شامل موارد زیر بوده اند:

تست برخورد از جلو با همپوشانی متوسط – 50 درصد از پهنای قسمت جلوی خودرو با یک مانع تغییر شکل دهنده در حال حرکت برخورد می کند که هر دو با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند.

تست برخورد از جلو با همپوشانی کامل – قسمت جلوی خودرو که با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است با مانعی ساکن برخورد می کند.

تست برخورد از بغل – مانعی تغییر شکل دهنده در حال حرکت با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت با درب قسمت راننده خودرو برخورد می کند.

تست برخورد از بغل با ستون – خودرو روی سطحی متحرک قرار گرفته و با سرعت 32 کیلومتر بر ساعت از بغل با یک ستون برخورد می کند.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام