هیوندای بزرگ‌ترین تاسیسات تولید خودرو در جهان

هیوندای بزرگ‌ترین تاسیسات تولید خودرو در جهان (+فیلم و عکس)

هیوندای به اندازه ای بزرگ است که همانند یک شهر کوچک عمل کرده و دارای بیمارستان، شبکه جاده ای، خدمات آتش نشانی و اورژانس و یک بندر و تصفیه‌ خانه فاضلاب است...

موبنا شرکت هیوندای موتور که بیشتر به نام هیوندای شناخته می شود، یک شرکت خودروساز چندملیتی کره ای است که دفتر مرکزی آن در شهر سئول، کره جنوبی قرار دارد. این شرکت در سال 1967 تاسیس شده و در حال حاضر به عنوان یکی از نام های مطرح در صنعت خودروسازی جهان شناخته می شود.

 

 

بزرگ ترین در جهان

مکان: اولسان، کره جنوبی

هیوندای بزرگ‌ترین تاسیسات تولید خودرو در جهان را اداره می کند که در شهر اولسان، کره جنوبی قرار دارد. این مجموعه ظرفیت تولید حدود یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو در سال را دارد و تاسیسات تولیدی اصلی هیوندای محسوب می شود. مجموعه تولیدی اولسان می تواند روزانه حدود 5600 دستگاه خودرو تولید کند.

تاسیسات تولید خودرو هیوندای در اولسان زمینی به مساحت 5 میلیون متر مربع را پوشش می دهد و از پنج کارخانه تشکیل شده است. بیش از 34 هزار نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.

تاسیسات تولیدی اولسان به اندازه ای بزرگ است که همانند یک شهر کوچک عمل کرده و دارای بیمارستان، شبکه جاده ای، خدمات آتش نشانی و اورژانس و یک بندر است که می تواند همزمان به سه کشتی خدمات ارائه کند. با توجه به تعهدات زیست محیطی، این تاسیسات دارای تصفیه‌ خانه فاضلاب است و بیش از 500 هزار اصله انواع درخت در آن وجود دارند.

5 کارخانه

کارخانه 1 در مجموعه تولیدی اولسان در سال 1968 تکمیل شد و سالانه حدود 311 هزار دستگاه خودرو شامل مدل های هیوندای ولستر، هیوندای کُنا و هیوندای آیونیک 5 از خط تولید آن خارج می شوند.

کارخانه 2 در سال 1986 تکمیل شد و سالانه حدود 257 هزار دستگاه خودرو شامل مدل های هیوندای سانتافه، هیوندای توسان، هیوندای پالیسید و جنسیس جی‌وی80 از خط تولید آن خارج می شوند.

کارخانه 3 در سال 1990 تکمیل شد و سالانه حدود 333 هزار دستگاه خودرو شامل مدل های هیوندای الانترا/آوانته، هیوندای آی30، هیوندای آیونیک و هیوندای ونو از خط تولید آن خارج می شوند.

کارخانه 4 در سال 1991 تکمیل شد و سالانه حدود 235 هزار دستگاه خودرو شامل مدل های هیوندای استارکس، هیوندای پورتر، هیوندای پالیسید و هیوندای استاریا از خط تولید آن خارج می شوند.

کارخانه 5 در سال 1991 تکمیل شد و سالانه حدود 264 هزار دستگاه خودرو شامل مدل های هیوندای توسان، هیوندای نکسو، جنسیس جی70، جنسیس جی80 و جنسیس جی90 از خط تولید آن خارج می شوند.

 

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام