داج چارجر و داستان هیولای ساکت! (+عکس)

موبنا داج چارجر بی شک یکی از تخفه های بی پایان صنعت بین المللی خودرو است که در نسل های مختلف خود در تمام دوره ها طرفداران بسیار جدی را همراه داشته است. افسانه چارجر از 1966 میلادی آغاز شده و از سال 2011 تا کنون در نسل هفتم قرار دارد.

داج چارجر و داستان هیولای ساکت! (+عکس)

صدای غرش های پیشرانه های قدرتمند و ظاهر خشن چارجر دو ویژگی بسیار داغ این خودرو در مسیر جلب نظرها بوده اما همپا با پیشرفت های روز صنعت خودرو، خبر رسیده که این عضلانی خوش سیما نیز قرار است در بخش پیشرانه تبدیل به یک الکتریکی خالص شود.

یکی از مدیران ارشد داج در رابطه با این خبر، رسما اعلام کرد که خط تولید کنونی چارجر در سال 2024 به کار خود پایان می دهد.

تصور چارجر بدون تپنده 8 سیلندر سوپرشارژ که با سوخت E-85 برابر با 900 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می دهد، حقیقتا با روح و اصل چنین خودرویی سازگار نیست و شاید این خبر الکتریکی شدن برای خیلی از مخاطبان دنیای خودرو جذابیتی نزدیک به 0 داشته باشد.

نمونه بازسازی شده داج چارجر مدل 1968

داج چارجر مدل  1968

در این میان تنها راهکار موجود برای حفظ ویژگی هایی از چارجر بنزینی به استفاده از کیت تولید صدای پیشرانه در نمونه الکتریکی مربوط می شود. به عبارت دیگر با استفاده از صداگذاری شرایط پیشرانه بنزینی در یک کیت مجهز به تراشه هوشمند، هنگامی که از چارجر الکتریکی استفاده می کنید، تا حدودی می توان تجربه ای از غرش های پیشرانه بنزینی را همراه داشت.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا