ساخت یک تانک رباتیک هوشمند (+فیلم و عکس)

دو شرکت اروپایی با همکاری یکدیگر موفق به ساخت یک تانک رباتیک هوشمند متوسط شده‌اند که به تازگی کارایی خود را در آزمایش‌ها به خوبی نشان داده است.

موبنا به گزارش نیو اطلس، شرکت “میلرم ربوتیکس”(Milrem Robotics) از کشور استونی و شرکت “کونگزبرگ دیفنس اند ایرواسپیس”(Kongsberg Defense & Aerospace) از نروژ یک تانک رباتیک هوشمند متوسط ساخته‌اند که در اولین تمرین شلیک مستقیم خود موفق عمل کرده است.

این تانک رباتیک متوسط ​​بر اساس وسیله نقلیه زرهی رباتیک شرکت “میلرم” موسوم به “تایپ-ایکس”(Type-X) و مجهز به برجک محافظ شرکت “کونگزبرگ” موسوم به “RT-۴۰” به همراه یک توپ ۳۰ میلی‌متری “بوش‌مستر”(Bushmaster) است.

 

 

تمرین موفق شلیک مستقیم این تانک علیه خودروهای ساکن و خودروهای زرهی که در هفته دوم ژوئن انجام شد، بخشی از پروژه مشترکی به نام “نوردیک رباتیک وینگمن”(NRW) است که توسط این دو شرکت با هدف تولید یک ربات در میدان نبرد که نیازهای نیروهای ناتو و کشورهای شمال اروپا را برآورده می‌کند، پیگیری می‌شود.

در واقع هدف، ایجاد یک وسیله نقلیه رباتیک است که بتواند از تانک‌های جنگی اصلی و وسایل نقلیه زرهی پیاده نظام پشتیبانی کند و در عین حال قدرت آتش و قابلیت‌های تاکتیکی برابر و همسان با یک واحد زرهی را ارائه دهد.

ساخت یک تانک رباتیک هوشمند

اگرچه در آزمایش مذکور از یک توپ بوش‌مستر ۳۰ میلی‌متری استفاده شد، اما این تانک رباتیک می‌تواند توپ‌هایی تا ۵۰ میلی‌متر و همچنین موشک‌های ضد تانک و یک پهپاد متصل را برای انجام وظایف شناسایی با خود حمل کند.

این تانک همچنین دارای یک ماژول کنترل است که هوش مصنوعی را در خود جای داده و قادر به ناوبری و تشخیص موانع به صورت خودکار است. علاوه بر این، قابلیت هدایت غیرمستقیم دارد که امکان کنترل از راه دور بهتری را در سرعت‌های بالاتر فراهم می‌کند.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا