«بازگشت به آینده»؛ این بار با حضور دلورین آلفا5

«بازگشت به آینده»؛ این بار با حضور دلورین آلفا5(+عکس)

دلورین آلفا5 میراث دار خودروی محبوب سه گانه سینمایی بازگشت به آینده از دهه 80 میلادی است که این بار فناورانه و خاص به میدان بازگشته است...

موبنا دی ام سی دلورین یکی از مشهورترین نام ها در صنعت خودرو است و این شهرت به دلیل حضور دی ام سی-12 در مجموعه 3 قسمتی فیلم بازگشت به آینده بوده است. دلورین دی ام سی-12 در فاصله سال های 1981 تا 1983 روی خط تولید دی ام سی قرار داشت و جالب آنکه طراحی آن توسط جورجتو جوجارو در ایتال دیزاین انجام شد.

دی ام سی-12

«بازگشت به آینده»؛ این بار با حضور دلورین آلفا5(+عکس)

یک خودروی کوپه 2 درب که موتور با محور عقب در ارتباط بود. تپنده 2.8 لیتری 6 سیلندر دلورین حدود 130 اسب بخار خروجی و 207 نیوتن متر گشتاور داشت و با جعبه دنده 5 سرعته دستی یا 3 سرعته اتوماتیک هماهنگ می شد.

از منظر ابعاد برابر با 4267 میلیمتر در طول، 1988 میلیمتر در عرض و 1140 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته بود. فاصله بین محورها نیز 2413 میلیمتر و وزن خالص 1233 کیلوگرم مورد اشاره قرار گرفته است.

درب های دلورین به شکل بال پرنده ای سقفی یا گالوینگ باز می شد که در این شرایط ارتفاع خودرو به 1962 میلیمتر می رسید.

«بازگشت به آینده»؛ این بار با حضور دلورین آلفا5(+عکس)

آلفا5

اکنون پس از زمانی طولانی، دلورین مجددا به میدان بازگشته تا یک خودروی آینده نگر با نام آلفا5 را بطور رسمی معرفی کند. طبیعتا حضور یک زبان طراحی مشترک با دی ام سی-12 اولین موردی است که در ارائه آلفا5 مدنظر قرار داشته است.

بدنه یکپارچه با حذف دستگیره درب ها و شیب هوشمندانه سقف در ترکیب با چراغ های اصلی جلو و تفاوت سطح روی درپوش موتور منظره ای جذاب را شکل داده است.

فضای داخل کابین نیز طراحی جدید و اختصاصی را به اشتراک می گذارد که نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی بخشی از آن است.

الکتریکی

اطلاعات درباره پیشرانه بسیار محدود و نامشخص است اما دلورین اعلام کرده که این الکتریکی طی 3.4 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز بطور الکترونیکی روی 241 کیلومتر برساعت محدود شده است.

ظرفیت باتری احتمالا بیش از 100 کیلووات ساعت خواهد بود که برای پیمایش 483 کیلومتر کفایت می کند.

ظاهرا این مشخصات مربوط به تریم پایه می شود و نسخه های داغ تری از این خودرو نیز به تدریج معرفی می شوند.

براساس اطلاعات موجود، دلورین آلفا5 در سال 2024 روی خط تولید قرار می گیرد.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام