بنتلی آر-تایپ؛ درباره خودرویی که زمانی سریع ترین جهان بود!

بنتلی آر-تایپ؛ درباره خودرویی که زمانی سریع ترین جهان بود! (+عکس)

بنتلی افتخارات مختلفی را نیز طی این مدت طولانی به نام خود ثبت کرده که در مطلب امروز نیز به نوعی با یک رکورد آشنا می شویم!

موبنا – بی شک بنتلی یکی از اثرگذارترین برندهای تاریخ صنعت خودرو است. شرکتی که سابقه آن به 1919 میلادی باز می گردد و از سال 1998 نیز به یکی از زیرمجموعه های فولکس واگن تبدیل شده است. دفتر مرکزی بنتلی در کرو انگلیس قرار دارد و جالب آنکه بزرگترین بازار محصولات آن نیز به کشور چین مربوط می شود.

بنتلی افتخارات مختلفی را نیز طی این مدت طولانی به نام خود ثبت کرده که در مطلب امروز نیز به نوعی با یک رکورد آشنا می شویم!

گفتنی است والتر بنتلی پیش از خودروسازی در سال 1913 بازدیدی از کارخانه دی‌اف‌پی به عمل آورد و فلز سبک آلومینیوم، توجه او را جلب کرد و پس از بررسی‌های اولیه، بنتلی به ارائه نظریه به‌کارگیری فلزات سبک وزن، به جای آهن، در ساخت پیستون‌های به‌کارگرفته‌شده در موتور خودروها پرداخت. پیستون‌های آلومینیومی بنتلی برای نخستین بار در جنگ جهانی در موتورهای هواپیما استفاده شد.

R-Type

کانتیننتال یکی از معروف ترین برندهای بنتلی است که سابقه نخستین استفاده از آن به سال 1952 میلادی بازمی گردد اکنون که در دوران 70 سالگی کانتیننتال قرار داریم یک نسخه از R-Type را کنار جدیدترین مدل کانتیننتال جی تی مشاهده می کنیم.

جالب است بدانید که بنتلی R-Type کانتیننتال یک نمونه خودرویی کمیاب محسوب می شود که تنها 208 دستگاه از آن توسط بنتلی تولید شده است آنهم طی 3 سالی که این خودرو از 1952 تا 1955 روی خط تولید قرار داشت.

اما آر-تایپ یک رکورد را نیز در اختیار دارد که سریع ترین خودروی 4 نفره در سال 1952 است.

در بخش پیشرانه آر-تایپ از نمونه 4.6 لیتری 6 سیلندر با 153 اسب بحار خروجی استفاده شد و رکورد ثبت شده توسط نسخه اولیه این خودرو 191 کیلومتر برساعت است.

از 208 دستگاه آر-تایپ که اشاره شد؛ 193 دستگاه توسط اچ جی مولینر(دپارتمان مولینر) تولید شد و باقی موارد شامل 4 دستگاه کروک، 2 دستگاه کوپه و … نیز هر کدام توسط یکی از کوچ بیلدرهای مطرح آن زمان توسعه یافتند.

یکی از سالم ترین آر-تایپ هایی که تا به امروز نگهداری شده اند مربوط به مجموعه بنتلی می شود که در تصاویر نیز از همین مدل استفاده شده است. روی شاسی این خودرو شماره JAS 949 ثبت و مشاهده می شود.

 

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام