بوگاتی چنتودیه‌چی خودرویی که کابین آن 16 هفته ای آماده می شود! (+عکس)

موبنا – با نزدیک شدن به زمان آغاز تحویل خودرو چنتودیه‌چی، بوگاتی نگاهی اجمالی به کابین این هایپرکار خود را ارائه کرده است. تحویل این مدل در هفته های پیش رو آغاز می شود. فضای داخلی خودرو چنتودیه‌چی با الهام از بوگاتی ئی‌بی 110 سوپر اسپرت و برای ادای احترام به این مدل طراحی شده و قرارگیری همه چیز در جای خود با توجه به جزئیات بسیار زیاد به 16 هفته زمان نیاز دارد.

پنل های درب ها، پنل های ابزار، و تونل مرکزی با الهام از مدل اسپرت دهه 1990 بوگاتی شکل گرفته اند. چرم کیفیت بالا، کربن و آلومینیوم برای این که سبک سری ئی‌بی 110 وارد قرن بیست و یکم شود، استفاده شده است. به گفته بوگاتی، تکمیل فضای داخلی بوگاتی چنتودیه‌چی به حدود 16 هفته زمان نیاز دارد، به عنوان نمونه، تولید نقش برجسته پشت سری های صندلی، برش دقیق چرم و مونتاژ دقیق به بیش از چهار روز زمان نیاز دارد. سپس، یک روز به بررسی دقیق و موشکافانه صندلی اختصاص داده می شود.

طولانی بودن زمان مونتاژ اجزا فضای داخلی با پوشش پیچیده روی صندلی ها، آستر سقف، پنل های درب ها، کنسول مرکزی، و کفپوش ها مرتبط است. تمام بخش ها باید با الگویی مشابه و به صورت بی نقص به هم پیوند بخورند تا یک مجموعه هماهنگ شکل بگیرد. ورودی درب به طور یکپارچه به پنل ابزار منتهی می شود و تریم ستون فرمان با غربیلک فرمان ادغام می شود. ساختار پنل های درب و صندلی ها تا کفپوش ها ادامه دارد.

پیشنهاد می کنیم سفری نیز به خط تولید بوگاتی شیرون داشته باشید که اینجا در دسترس قرار دارد.

با الهام از مدل ئیبی 110 سوپر اسپرت و بر اساس مدل شیرون

فضای داخلی بوگاتی چنتودیه‌چی در کمتر از یک سال توسعه یافت، اگرچه شبیه بودن به مدل شیرون کمک کننده بوده است. داشبورد، کنسول مرکزی و دیگر اجزا اصلی شبیه به مدل شیرون حفظ شده اند، اما هر چیز دیگر منحصر به مدل چنتودیه‌چی است. تکیه‌گاه ها، پنل های درب، رکاب های درب، پوشش سقف، صندلی ها، تونل انتقال نیرو و بخش های دیگر دارای نشانه هایی از طراحی به سبک رترو (Retro) هستند تا یادآور مدل ئی‌بی 110 سوپر اسپرت از دهه 1990 باشند.

بوگاتی فقط 10 دستگاه از مدل چنتودیه‌چی تولید خواهد کرد که هر یک برچسب قیمت هشت میلیون یورویی (8.31 میلیون دلار با نرخ ارز فعلی) را یدک می کشند. هر 10 دستگاه از قبل خریداری شده اند. تحویل این خودروها در چند هفته آینده آغاز خواهد شد. کریستیانو رونالدو، بازیکن تیم فوتبال منچستر یونایتد، یکی از خریداران این هایپرکار است.

چنتودیه‌چی با الهام از مدل ئی‌بی 110 و بر اساس مدل شیرون ساخته شده است، اما ویژگی های متفاوت در طراحی بدنه را ارائه می کند. نیروی مورد نیاز این خودرو توسط یک پیشرانه کوادتوربو 8 لیتری 16 سیلندر با آرایش دبلیو تامین می شود. این پیشرانه توانایی تولید 1577 اسب بخار نیرو را دارد و شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت در 2.4 ثانیه (6.1 ثانیه برای صفر تا 200 کیلومتر بر ساعت) را ممکن می کند. بیشینه سرعت خودرو نیز به 380 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا