سی هاو؛ خودروی جدید چینی با حضور سئات و JAC(+عکس)

این سدان را شاید بتوان اسپرت ترین نمونه سال های اخیر در جزئیات بدنه دانست هر چند که پیشرانه آن چنگی به دل نمی زند اما در تزئینات بدنه ردپای تفکر سئات- مانند آنچه که در هاچ بک های آتشین خود اجرا می کند- مشاهده می شود.

موبنا – یکی از برندهای جوان خودروسازی در کشور چین با نام Sehol شناسایی می شود که در واقع حاصل همکاری سئات و جک فولکس واگن است. این برند توسط چینی ها سی هاو تلفظ می شود.

یکی از محصولات سی هاو، سدانی با نام A5 پلاس است که در بازار چین از 15600 تا 21200 دلار قیمت دارد.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4780 میلیمتر در طول، 1820 میلیمتر در عرض و 1492 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2770 میلیمتر است. وزن خالص خودرو نیز برابر با 1485 کیلوگرم است.

این سدان را شاید بتوان اسپرت ترین نمونه سال های اخیر در جزئیات بدنه دانست هر چند که پیشرانه آن چنگی به دل نمی زند اما در تزئینات بدنه می توان ردپای تفکر سئات- مانند آنچه که در هاچ بک های آتشین خود اجرا می کند- را مشاهده کرد.

پیشرانه

در بخش پیشرانه از تپنده 1.5 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ با 184 اسب بخار خروجی و گشتاور 300 نیوتن متر استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 6 سرعته دی سی تی هماهنگ شده است. خودرو در تمامی تریم ها فاقد سامانه تمام چرخ محرک است.

بیشینه سرعت نیز برابر با 210 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

ظرفیت باک برابر با 55 لیتر و شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر 8.8 لیتر، در بزرگراه 6 لیتر و در حالت ترکیبی 7 لیتر است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است. رینگ های آلومینیومی در اندازه های 17 و 18 اینچی ارائه می شوند.

کابین و ایمنی

از امکانات کابین می توان به سیستم تهویه اتوماتیک، استارت دکمه ای، ورود بدون کلید، درب صندوق الکتریکی بازشونده بدون دخالت دست، سنسور نور، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، پشتیبانی از فرمان های صوتی، شارژ بی سیم، پورت یو اس بی، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، جی پی اس، تنظیم الکتریکی صندلی راننده، استراحتگاه دست، پاور ویندوز هر دو ردیف، تنظیم الکتریکی آینه ها همراه با گرم کن و تاشوی خودکار، سنسور باران و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: سنسور پارک عقب و جلو، دوربین 360 درجه، نشانگر فشار باد لاستیک، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، دستیار حرکت در سربالایی، نمایش نقاط کور دید راننده، سیستم پارک خودکار، ایزوفیکس، ایربگ و … قابل اشاره هستند.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام