بی70اس چه ویژگی هایی دارد؟

کراس اوور چینی اقتصادی با طراحی متفاوت (+عکس)

در قسمت بالای کنسول یک پروژکتور(هرم) سه بعدی هولوگرافیک مشاهده می شود که به عنوان نمایه ای از آینده نگر بودن کابین این خودرو نصب شده است.

موبنا بی70اس نام کراس اوور جدید گروه خودروسازی فاو با برند بسترن(بستیون) است که طراحی جذابی را با خود همراه دارد. این محصول از منظر ابعاد برابر با 4555 میلیمتر در طول، 1850 میلیمتر در عرض و 1515 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با 2800 میلیمتر است.

بی70اس شباهت زیادی به سدان بی70 دارد که قبلا آنرا معرفی کرده ایم. چراغ های اصلی جلو با الگوی T شکل، جلوپنجره بارید و دو نوار باریک در محل فاصله درب موتور و خط آغاز جلو پنجره مجموعا ظاهری اسپرت و تهاجمی برای این خودرو ایجاد کرده اند.

در نمای عقب نیز همانند نمونه سدان از چراغ های اصلی پیوسته استفاده شده است.

در بخش پیشرانه از تپنده 4 سیلندر 1.5 لیتری توربو با 169 اسب بخار  خروجی و گشتاور 224 نیوتن متر در مدل پایه و در تریم پرچمدار از نمونه 2 لیتری توربو با 258 اسب بخار خروجی و گشتاور 340 نیوتن متر استفاده شده است.

تمامی تریم ها فاقد سامانه تمام چرخ محرک هستند. سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است.

در بخش جعبه دنده نمونه 6 سرعته دستی و همچنین 7 سرعته دی سی تی ارائه می شود.

پیشرانه 1.5 لیتری با جعبه دنده دستی، خودرو را طی 6.1 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رساند. نمونه 2 لیتری توربو با جعبه دنده اتوماتیک نیز خودرو را طی 7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رساند.

این آمار برای نمونه 1.5 لیتری توربو با جعبه دنده دی سی تی برابر با 6.4 ثانیه است.

بیشینه سرعت برای نمونه 2 لیتری توربو 230 کیلومتر و برای 1.5 توربو برابر با 200 کیلومتر محاسبه شده است.

تولید نمونه پلاگین هیبرید نیز در برنامه کار فاو قرار دارد.

فضای داخل کابین مجهز به دو نمایشگر 12.3 اینچی است که یکی برای تنظیمات سیستم سرگرمی و دیگری برای نمایش اطلاعات کیلومتر استفاده می شود. یک نمایشگر نیمه لمسی 7 اینچی نیز برای تنظیمات سیستم تهویه در نظر گرفته شده است.

در قسمت بالای کنسول یک پروژکتور(هرم) سه بعدی هولوگرافیک مشاهده می شود که به عنوان نمایه ای از آینده نگر بودن کابین این خودرو نصب شده است. این هرم دی-لایف نام دارد و در واقع یک دستیار مجازی است که با کنترل صوتی مدیریت شده و می تواند برای تغییرات در تنظیمات سیستم تهویه و یا یافتن آهنگ مورد علاقه در آلبوم موسیقی مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم سرگرمی با اینترنت 5جی، سامانه بایدو کارلایف و وای فای هات اسپات هماهنگ شده است.

قیمت پایه از 15700 دلار آغاز و تا 23 هزار دلار بالا می رود.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام