لی شانگ وان شاسی بلند «ایده ال» چینی؛ ناشناخته اما باکیفیت! (+عکس)

لی شانگ وان همچنین یک رکورد جالب را در اختیار دارد. این خودرو دارای برد حرکتی 180 کیلومتر در حالت الکتریکی خالص است که در برخی رده بندی ها(با توجه به تفاوت در استانداردهای محاسبه) پس از ب ام و آی3 با برد حرکتی 203 کیلومتر در جایگاه دوم جهان قرار می گیرد.

موبنا؛ مازیار دانیالی – مدتی قبل خودروی لی شانگ وان را به عنوان یکی از محصولات خودرویی جدید در کشور چین، مورد بررسی قرار دادیم که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد.

لی شانگ وان یا معادل آن در انگلیسی(ایده ال) Ideal One؛ محصولی است که از سال 2019 در کلاس شاسی بلند میان سایز لوکس به بازار چین معرفی شده است. به اعتقاد اکثر کارشناسان، لی شانگ وان یکی از زیباترین خودروهای حال حاضر بازار چین است که براحتی می توان آنرا با پرچمداران بازار جهانی مقایسه کرد.

لی شانگ وان همچنین یک رکورد جالب را در اختیار دارد. این خودرو دارای برد حرکتی 180 کیلومتر در حالت الکتریکی خالص است که در برخی رده بندی ها(با توجه به تفاوت در استانداردهای محاسبه) پس از ب ام و آی3 با برد حرکتی 203 کیلومتر در جایگاه دوم جهان قرار می گیرد.

هم اکنون تصاویر بیشتری در این محصول در شرایط خارج از استودیو در دسترس قرار دارد که در ادامه بدان نگاهی خواهیم داشت.

همانطور که قبلا اشاره شد؛ خودرو از منظر ابعاد برابر با 5020 میلیمتر در طول، 1960 میلیمتر در عرض و 1760 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با 2935 میلیمتر است. ارتفاع از سطح زمین 180 میلیمتر و وزن خالص نیز برابر با 2300 کیلوگرم محاسبه شده است.

نگاهی نیز به اطلاعات پیشرانه از مطلب قبلی خواهیم داشت:

پیشرانه

در بخش پیشرانه لی شانگ وان از سیستم پلاگین هیبرید استفاده می کند. موتور 1.2 لیتری بنزینی 3سیلندر توربوشارژ به یک باک 45 لیتری مجهز است که به عنوان افزاینده برد حرکتی خودرو تا رسیدن به ایستگاه شارژ عمل می کند و قدرت را به چرخ ها منتقل نمی کند.

با توجه به تریم در نمونه تک موتور و همچنین دو موتور الکتریکی قابل سفارش است.

در نمونه مجهز به سامانه تمام چرخ محرک؛ مجموعه خروجی سیستم هیبریدی برابر با 326 اسب بخار و گشتاور برابر با 530  نیوتن متر است. با این فناوری برد حرکتی خودرو به 800 کیلومتر می رسد.

بیشینه سرعت خودرو بطور الکترونیکی روی 172 کیلومتر برساعت محدود شده است. وان طی 6.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد.

در بخش جعبه دنده نیز از نمونه تک سرعته استفاده شده است.

باتری لیتیومی سیستم هیبریدی این خودرو 40.5 کیلووات ساعت ظرفیت دارد که بدون در نظر گرفتن نقش بخش بنزینی پیشرانه برد حرکتی 180 کیلومتر را در اختیار خودرو قرار می دهد.

باتری از فناور شارژ سریع پشتیبانی می کند و با شارژ 60 کیلووات طی 30 دقیقه از 20 به 80 درصد ظرفیت خود می رسد. با شارژ معمولی AC زمان لازم برای تکمیل ظرفیت باتری از 0 تا 100 درصد برابر با 6 ساعت اعلام شده است.

قیمت پایه حدود 51 هزار دلار است.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام