بهبود ۳۰درصدی شاخص‌های کیفی شبکه شرکت مخابرات ایران

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ضمن تشریح شاخص‌های کیفی مربوط به بخش زیرساخت شبکه و اینترنت در ۴ ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: این شاخص ها به صورت میانگین، ۳۰ درصد بهبود کیفیت را نشان می‌دهد.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس سلطانی در این مورد تشریح کرد: افزایش کیفیت در شاخص‌های شبکه، برای اکثر مشتریان اینترنت پرسرعت شرکت در ماه‌های گذشته محسوس بوده و نشانگر توجه ویژه شرکت به افزایش کیفیت ارتباطات به ویژه در بخش دیتا با توجه به نیاز‌های رو به افزایش مشتریان در شرایط کرونایی حاضر است.

وی تصریح کرد: شاخص‌های کیفی شبکه مانند مقدار DNS، jitter و latency و Packet-loss با کاهش قابل توجه در چند ماه گذشته، بهبود کیفیت سرویس‌های مختلف و تحقق رضایتمندی مشتریان را در خدمات ارائه شده به دنبال داشته است.

مهندس سلطانی گفت: به منظور افزایش مستمر کیفیت خدمت رسانی به مشتریان و در راستای تحقق شبکه IP محور، روند پایش کیفیت و بهینه سازی شبکه در تمام استان‌ها با بهینه سازی شبکه در حال اجرا و پیاده سازی است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین خاطرنشان ساخت: به منظور رسیدن به این هدف با همکاری بخش‌های مختلف شرکت مانند مشتریان، تجاری، شبکه و فناوری اطلاعات، عملیات مختلفی مانند راه اندازی سامانه اندازه گیری شاخص‌های کیفی شبکه، در حال انجام است که نقش مهمی در مدیریت متمرکز و پایش مستمر شاخص‌های کیفی شبکه، به صورت متوازن و بهبود این شاخص ها در تمام کشور داشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا