جنسیس جی۷۰ شوتینگ بریک؛ هنر کره‌ای در طراحی و برش دقیق! (+عکس)

موبنا؛ مازیار دانیالی – برند لوکس جنسیس در ادامه معرفی سدان ها و شاسی بلندهای خاص خود این بار مقداری مقداری تغییر مسیر داده و کلاس بدنه شوتینگ بریک را نیز وارد کارنامه خود کرده است. این خودرو براساس سدان فیس لیفت جی۷۰ که سپتامبر ۲۰۲۰ در کره جنوبی معرفی شد، شکل گرفته است.

 جی۷۰ شوتینگ بریک یک واگن بسیار زیبا و اشرافی است که براحتی می تواند در این بخش با محصولاتی مانند مرسدس بنز سی- کلاس استیت، ب ام و سری ۳ تورینگ و آئودی آ۴ اونت رقابت کند.

این محصول از منظر ابعاد بدنه برابر با ۴۶۸۵ میلیمتر در طول، ۱۸۵۰ میلیمتر در عرض و ۱۴۰۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۸۳۵ میلیمتر است. ورود جی۷۰ به کلاس شوتینگ بریک این اجازه را به طراحان کمپانی داده تا فضای بار را در مقایسه با نسخه استاندارد جی۷۰ به میزان ۴۰ درصد افزایش دهند.

درباره زیبایی های طراحی این خودرو در قسمت دماغه(بویژه چراغ های اصلی) قبلا صحبت کرده ایم اما در رابطه با نسخه شوتینگ بریک ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که طراحان جنسیس از ستون آخر اوج هنرمندی خود را به نمایش گذاشته اند تا حاصل کار نه یک سازه ناقص و آزار دهنده بلکه جادویی از زیبایی فلز و برش های فناورانه باشد.

نمونه ای که در تصاویر مشاهده می شود به موتور ۲ لیتری توربو و سامانه تمام چرخ محرک مجهز است اما پیش بینی اینکه نسخه ۶ سیلندر ۳.۳ لیتری محور عقب نیز وارد بازار خواهد شد، در شرایط کنونی ممکن نیست زیرا کمپانی سازنده اطلاعات رسمی پیشرانه را منتشر نکرده است.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا