دایهاتسو و یک ون ۳ سیلندر ژاپنی با طراحی متفاوت! (+عکس)

موبنا؛ مازیار دانیالی دایهاتسو زیرمجموعه ای از گروه خودروسازی تویوتا است که شهرت زیادی در زمینه طراحی و تولید وسایل نقلیه کوچک دارد. یکی از محصولات و با سابقه دایهاتسو  با نام هایجت عرضه می شود که از سال ۱۹۶۰ تا کنون روی خط تولید قرار دارد. این محصول در کلاس کامیونت و میکرو ون طراحی بسیار جمع و جوری را همراه خود دارد.

یکی از جالب ترین نمونه هایجت به سال ۲۰۱۳ باز می گردد که در کلاس دِک ون ارائه شده است. چیزی شبیه یک پیکاپ یا ون کوچک که دارای دو ردیف صندلی است و در قسمت بار نیز یک فضای محدود برای حمل بار در نظر گرفته شده است. ردیف دوم صندلی با درب اختصاصی به عنوان تخت نیز قابل استفاده است که راننده می تواند براحتی روی آن استراحت کند.

در این خودروی کوچک از موتور ۳ سیلندر ۶۶۰ سی سی در هماهنگی با جعبه دنده ۵ سرعته دستی استفاده شده است. سامانه ۴ چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد. این پیشرانه شباهت زیادی به نمونه استفاده شده در سوزوکی کری دارد.

این نسل از هایجت تا انتهای سال ۲۰۱۴ روی خط تولید قرار داشت. از امکانات خودرو می توان به سیستم تهویه با دمای قابل کنترل و ۳ سرعت فن، فرمان خودکار و سوکت برق ۱۲ ولت اشاره کرد.

نمونه ای که تصاویر آنرا در مطلب حاضر مشاهده می کنید با عدد واقعی ۴۶۶۷۰ روی کیلومترشمار  در حال حاضر برای فروش با برچسب قیمت ۱۷۹۰۰ دلار عرضه شده است.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا