ب ام و M3 مدل ۲۰۲۱ با چهره‌ای متفاوت‌تر از همیشه (+عکس)

موبنا؛ مازیار دانیالی ب ام و M3 و M4 مدل ۲۰۲۱ نسخه هایی با عملکرد بالاتر از سری ۳ و ۴ کمپانی مطرح آلمانی هستند که توسط بخش پرفورمنس ب ام و و با لوگوی M عرضه می شوند. ام۳ از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۸ و سپس با یک وقفه از مدل ۲۰۲۱ مجددا به صحنه بازگشته و مدل ام۴ نیز از سال ۲۰۱۴ تا کنون در کاتالوگ فروش باواریایی ها قرار دارد.

در ادامه این مطلب تصاویری از ام۳ مدل ۲۰۲۱ را مشاهده می کنیم:

سدان ام۳ و همچنین کامپتیشن ام۳ با بروزرسانی های مهم در تمامی قسمت ها عرضه می شوند. در قسمت پیشرانه تغییرات مهمی وارد ساختار خنک کننده موتور شده و با توجه به فرم جدید گریل(جلوپنجره) رادیاتور نیز مقداری پایین تر آمده تا شرایط مطلوب تری از گردش هوا ایجاد شود.

در مدل ام۳ از پیشرانه ۶  سیلندر توربودوقلو با ۴۸۰ اسب بخار خروجی و گشتاور ۵۵۰ نیوتن متر استفاده شده که این مجموعه با جعبه دنده ۶ سرعته دستی اختصاصی ام پاور هماهنگ می شود. یکی ازمهمترین ویژگی های این جعبه دنده کاهش فاصله میان تعویض دنده ها است.

خودرو طی ۴.۲ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد. متوسط مصرف سوخت ام۳ برابر با ۱۰.۸ لیتر محاسبه شده است.

پکیج ام پاور شامل ویژگی های دیگری مانند سیستم تعلیق تطبیقی اسپرت، سیستم ترمز سرامیک کربن با دیسک های بزرگ و سامانه اکس درایو نیز می شود.

مدل کامپتیشن نیز نمونه قدرتمندتر ام۳ جدید است که در آن از پیشرانه ۶ سیلندر توربودوقلو با ۵۱۰ اسب بخار خروجی و گشتاور ۶۵۰ نیوتن متر استفاده شده است.

این هیولای آلمانی طی ۳.۹ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت آن نیز برابر با ۲۹۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا