حراجی که یک رکورد جهانی را ثبت خواهد کرد! (+عکس)

موبنا؛ مازیار دانیالی –  شلبی 427 کبری در صنعت خودروی آمریکا به عنوان یک شاخص مطرح است. نام کارول شلبی افسانه ای نیز همراه این محصول خاص شد تا همه چیز برای آن جاودانه شود.

به تازگی خبر ورود یک دستگاه شلبی 427 کبری به حراج در فلوریدا (آمریکا) منتشر شده که هواداران این رودستر را به سوی خود جلب کرده است. روی بدنه داخلی این خودرو سریال CSX3178  حک شده که براساس آن، کبری متعلق به بنیانگذاز کمپانی یعنی کارول شلبی است. این خودرو از سال 1966 که از کمپانی خارج شده تا سال 2012 زمان فوت شلبی در اختیار وی قرار داشته و در سال 2016 به مشتری جدید واگذار شده است.

شلبی سال ها بعد از خرید این خودرو، رنگ بدنه را به آبی با دماغه طلایی تغییر داد. همچنین جعبه دنده اصلی را با یک نمونه اتوماتیک جایگزین کرد. در سال 2002 رنگ خودرو به قرمز تغییر کرد. اما پس از فروش در سال 2016 باردیگر خودرو به رنگ اصلی خود یعنی زغالی تغییر یافته و جعبه دنده نیز با نمونه اصلی 4 سرعته دستی جایگزین شد.

کاربراتو 4 دهانه، تعلیق قابل تنظیم و 425 اسب بخار خروجی لذتی مثال زدنی از رانندگی با این رودستر را ایجاد کرده است. انتظار می رود در فروش جدید به نوعی رکورد قیمت شکسته شود زیرا یکی از اولین نمونه های کبری که آنهم متعلق شلبی بود در سال 2016 با عدد 13.75 میلیون دلار به مالک جدید انتقال یافت.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا