فروش سگ هوشمند بوستون دینامیک به قیمت 75 هزار دلار

مجله آنلاین موبنا – به گزارش نیواطلس، نمونه اولیه سگ رباتیک بوستون دینامیک سال گذشته با نام اسپات عرضه شده بود و از توانایی های حیرت انگیزی برای انجام عملیات تعقیب و گریز، عبور از انواع موانع و پرش از روی سطوح، باز کردن درب و غیره برخوردار است.

این ربات در هفته های اخیر برای فعالیت در چاه های نفت و مزارع کشاورزی در برخی کشورهای جهان به کار گرفته شده بود و بوستون دینامیک سرانجام تصمیم گرفته فروش تجاری آن را آغاز کند.

فروش سگ هوشمند بوستون دینامیک به قیمت 75 هزار دلار

سگ های رباتیک مذکور نه تنها به طور انفرادی وظایف محوله را انجام می دهند، بلکه می توانند به صورت گروهی نیز اقدامات مختلفی را انجام دهند که از جمله آنها می توان به کشیدن یک کامیون پارک شده در پارکینگ و ایفای نقش به عنوان یدک کش خودروها اشاره کرد.

شرکت سازنده ابتدا از برنامه ریزی برای فروش اسپات در سال ۲۰۱۹ خبر داده بود، اما عملیاتی شدن این تصمیم تا امسال به تعویق افتاد. بر روی مدل تازه این ربات یک دوربین استریو و سیستم های تازه شناسایی موانع نصب شده است. کنترل این سگ ها هم به صورت دستی و هم از راه دور ممکن است. همراه با ربات مذکور یک کیت ویژه هم عرضه می شود تا برنامه نویسان بتوانند بر حسب نیازهای خود قابلیت های تازه ای برای اسپات تعریف کنند.

 منبع: فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا