آفرودر برقی با یک فلز خاص!(+عکس)

فناوری مورد استفاده در تولید خودروهای برقی تا بدان حد پیشرفت کرده که از آن می‌توان برای ساخت خودروهای قدرتمند مسابقه‌ای به منظور حرکت در بیراهه‌ها استفاده کرد.

مجله آنلاین موبنا – خودروی جدیدی که به همین منظور تولید شده Odyssey ۲۱ نام داشته و توسط شرکت Spark Racing Technology تولید شده است. این خودرو دارای موتوری با قدرت ۵۵۰ اسب بخار و تایرهای بزرگ ۳۷ اینچی است. امکان انتقال قدرت به هر چهار چرخ خودروی یادشده وجود دارد.

این خودرو که از انعطاف زیادی برای گذر از موانع مختلف برخوردار است، از بدنه آهنی تقویت شده با فلز نایوبیوم برخوردار بوده و طول آن به ۴.۴ متر می‌رسد. گشتاور این خودرو برابر با ۹۲۱ نیوتون متر بوده و شتاب صفر تا صد آن به ۴.۵ ثانیه می‌رسد.

ادیسه ۲۱ در شیب‌های تند قادر به حفظ تعادل خود است و دو نوع تایرهای زمستانی و تابستانی برای آن طراحی شده که هر یک در شرایط آب و هوایی مختلف به حفظ تعادل و شتاب خودرو و نیز پایداری آن کمک می‌کنند.

یکی دیگر از مزایای این خودروی ۱۶۵۰ کیلوگرمی ارتفاع قابل تنظیم آن است که باعث می‌شود بتوان آن را برای مسابقه در شرایط مختلف به شیوه‌های مناسبی آماده کرد. حداکثر سرعت این خودرو ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است. عرضه رسمی این خودرو به بازار در اواسط سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود.

 منبع: مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام