هنر طراحی مدیترانه‌ای در بهشت سانتورینی!(+عکس)

سانتورینی جزیره ای واقع در دریای اژه، کشور یونان است که به خاطر رنگ سفید خانه های ساخته شده در آن به شهرتی جهانی دست یافته است. محل ساخت و ساز این پروژه نیز چشم اندازی بی نظیر از شرق تا غرب را به خود اختصاص می دهد.

مجله آنلاین موبنا؛ سمیه علی‌اصغری – تیم معماری کاپسیمالیس اقدام به طراحی یک خانه متفاوت بر فراز تپه های سانتورینی کرده است. سانتورینی جزیره ای واقع در دریای اژه، کشور یونان است که به خاطر رنگ سفید خانه های ساخته شده در آن به شهرتی جهانی دست یافته است. محل ساخت و ساز این پروژه نیز چشم اندازی بی نظیر از شرق تا غرب را به خود اختصاص می دهد.

درست مانند آن است که تیم معماری تکه ای از زمین به ابعاد 20 در 10 در 3 متر را برش زده اند و خانه مورد نظر را همراه با تمامی تجهیزات لازم و ضروری برای زندگی کار گذاشته اند. استفاده از شیشه های آینه ای که به خوبی طبیعت اطراف را در خود نمایان می سازند، ایده ای خلاقانه و بی رقیب بوده است.

طبقه هم سطح با زمین متشکل از امکانات مختلفی همچون سالن غذاخوری، اتاق های نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب مستر و یک حمام است. در فضای بیرونی خانه نیز یک حیاط کوچک با استخری سر باز به چشم می خورد که انعکاس آنها در شیشه ها، بر زیبایی هرچه بیشتر این پروژه افزوده است. ورودی اصلی خانه در جهت غربی طبقه هم سطح با زمین قرار دارد. اما اگر سه متر از این سطح پایین تر برویم، به اتاق های ذخیره سازی، تجهیزات مکانیکی و ابزارآلات خواهیم رسید.

حال 3.20 متر از طبقه هم سطح با زمین با سوی بالا فاصله می گیریم. در این طبقه می توان به اتاق زیرشیروانی و همچنین فضای کاری دسترسی یافت. دیوارهای قطور و مواد به کار رفته در ساخت، این احساس را به مخاطب منتقل می کند که در فضایی زیر زمینی قرار گرفته است در حالی که 3.20 متر بالاتر از سطح زمین است.

قسمتی از فضای داخلی سقف به صورت قوس دار ساخته شده که از نظر رنگ و جنس هماهنگی بی نظیری با چشم انداز طبیعی اطراف دارد. هدف اصلی تیم طراحی نام برده نیز همین بوده است: خلق خانه ای که بتواند به طرز شگفت انگیزی تبدیل به بخشی از طبیعت منطقه خود شود. علاوه بر این طراحی تمام مجموعه به صورتی بوده است که ورود نور خورشید با سهولت امکان پذیر باشد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، پشت بام خانه نیز طراحی بسیار هوشمندانه ای دارد به گونه ای که در یک تصویر هوایی بافت گیاهی کاملا یکدست با محیط شکل گرفته است.

 منبع: پول نیوز

دنبال کنید @ اینستاگرام