تبدیل ویرانه های سنگی به اقامتگاه مدرن!(+ تصاویر)

مهم ترین هدف این پروژه به صورت تامین نور طبیعی و ایجاد ارتباطی معنادار میان خرابه های سنگی با بنای مدرن در دست ساخت و همچنین اتصال فضاهای داخلی با خارجی تعریف شد.

مجله آنلاین موبنا – اخیرا یک استودیوی معماری به نام Phyd، چندین ویرانه سنگی را بازسازی و تبدیل به اقامتگاهی مدرن در ناحیه کوهستانی پرتغال کرده است. این ویرانه ها که هماهنگی به نظیری با طبیعت اطراف خود داشتند، در واقع حافظ خاطره های تاریخی غنی طی سالیان سال بوده اند و هم اکنون به خانه ای منحصر به فرد تغییر کاربری داده اند.

تیم معماری مذکور با حضور در محل، شیفته چشم انداز طبیعی و ردیف سنگ های روی هم انباشته شدند. آنها به منظور اجرای بهترین طراحی ممکن، سایه ها و رگه های هر سنگ را مورد مطالعه قرار دادند. طبیعت، صخره ها، دره و کوه به عنوان پس زمینه اصلی این پروژه و منبع الهام معماران اهمیتی فراوان یافتند.

مهم ترین هدف این پروژه به صورت تامین نور طبیعی و ایجاد ارتباطی معنادار میان خرابه های سنگی با بنای مدرن در دست ساخت و همچنین اتصال فضاهای داخلی با خارجی تعریف شد.

علاوه بر موارد فوق، پروژه خانه مدرن کوهستانی پرتغال شامل فضایی است که از میان خرابه ها عبور کرده و ارتباط عملکردی بین بخش های مختلف را تکمیل می کند. برنامه ساخت و ساز خانه متشکل از چندین ورودی بزرگ نیز خواهد بود که در تامین نور طبیعی خورشید برای فضاهای داخلی نقش مهمی دارند. همچنین یک درخت زیتون در حیاط این مجموعه به چشم می خورد که حفظ آن طی روند ساخت انتخابی هوشمندانه بوده است.

دیوارهای سنگی به جای مانده از خرابه ها همانطور دست نخورده در ساختار پروژه جدید باقی مانده اند که جلوه طبیعی و خاصی را به این مجموعه بخشیده است. طراحی داخلی نیز کاملا با محیط کوهستانی و چشم اندازهای طبیعی اطراف هماهنگ است. ساخت این پروژه در سال 2016 آغاز شد و تا سال 2017 به طول انجامید.

دنبال کنید @ اینستاگرام