پروژه‌ای با الهام از شکوفه‌های یاسمن! (+عکس)

دیوار سالن چند منظوره با ظرفیت ۷۰۰ صندلی هم به وسیله بلوک هایی از جنس بامبو کار شده و در قسمت سقف نیز طراحی انعطاف پذیر برای نور پردازی های متنوع دارد.

موبنا – PES-architects شرکتی دو ملیتی (هلسینکی- شانگهای) محسوب می شود که به تازگی یک پروژه چند منظوره مربوط به مرکزی فرهنگی در شهر فوژو کشور چین را تکمیل کرده است. جالب است بدانید که فوژو یکی از مناطق شهری رو به رشد جهان با سرعت بالا به شمار می رود.

شرکت مذکور این پروژه را با الهام از شکوفه های گل یاسمن؛ یکی از نمادهای شهر، به مرحله اجرا در آورده است. درست مانند گل یاس، این پروژه هم متشکل از ۵ سازه معادل ۵ گلبرگ یاس خواهد بود. از طرفی هر کدام از ۵ قسمت پروژه به هدفی متفاوت اختصاص یافته اند؛ یک سالن اپرا با ظرفیت ۱،۶۰۰ صندلی، سالن کنسرت با ظرفیت ۱،۰۰۰ صندلی، سالن تئاتر چند منظوره با ظرفیت ۷۰۰ صندلی، یک گالری و یک مرکز سینمایی. در قسمت سقف نیز بالکنی بزرگ در نظر گرفته شده است که امکانات تجاری و تفریحی متنوعی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد.

به عقیده بنیان گذار PES-architects، تقسیم این مجموعه بزرگ به واحدهای کوچکتر ضمن ایجاد مقیاسی انسانی، کاربران را قادر می سازد تا با راحتی بیشتر میان فضاهای خارجی و داخلی رفت و آمد کنند. هر ساختمان مجهز به یک منطقه مرکزی است که فضایی نیمه عمومی محسوب می شود. این منطقه فضاهای عمومی داخل را به باغ های یاس اطراف هر ساختمان مرتبط می سازد.

لازم به ذکر است که تیم معماری PES-architects، به منظور طراحی فضای داخلی با یک هنرمند سرامیک کار تایوانی به نام samuel hsuan-yu shih همکاری کرده اند. برای مثال سطوح داخلی سالن اپرا و کنسرت با استفاده از دو نوع پنل سرامیکی متفاوت پوشیده شده اند. هر دو نوع پنل نام برده ضمن سازگاری بالا با طراحی سالن ها، به افزایش کیفیت آکوستیک محل نیز کمک کرده اند.

دیوار سالن چند منظوره با ظرفیت ۷۰۰ صندلی هم به وسیله بلوک هایی از جنس بامبو کار شده و در قسمت سقف نیز طراحی انعطاف پذیر برای نور پردازی های متنوع دارد.

– سال آغاز طراحی: ۲۰۱۴

– سال آغاز ساخت و ساز: ۲۰۱۵

– مراسم بازگشایی: اکتبر سال ۲۰۱۸

– مساحت: ۱۵۳،۰۰۰ متر مربع

 

 منبع: پول نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام