سفر به سرزمین آفتاب با لوکس‌ترین قطار جهان (+عکس)

«اِیلی میتوکا» طراح ۷۰ ساله قطار «هفت ستاره» در این خصوص گفت همه چیز در این ترن منحصر به فرد است و تمام بخش‌های این قطار به صورت دست‌ساز ساخته‌ شده‌اند.

موبنا – قطارهای ژاپنی به واسطه سرعت بالا و کیفیت متفاوت خود در سراسر جهان شهرت دارند و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در این زمینه را شامل می‌شوند. ولی این کشور به تازگی از وسیله نقلیه منحصر به فردی به نام «لوکس‌ترین قطار جهان» رونمایی کرده است. در کشور ژاپن تقاضا برای سفر با قطارهای لوکس بسیار زیاد است و مسافران ژاپنی حاضر هستند با پرداخت هزینه زیاد، شانس سوار شدن به قطارهای لوکس مسافربری را داشته باشند.

«قطار کروز هفت ستاره» که چند روز قبل برای نخستین بار به ایستگاه هاکاتا در فوکواکا وارد شد، مسافران را یک قدم به آینده نزدیک‌تر کرد. برای این قطار فضای داخلی گرم با طراحی چوبی در نظر گرفته شده است و البته تمام کابین‌های آن را با طراحی کلاسیک ژاپنی مشاهده می کنید تا مردم ضمن برخورداری از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها، همراه با سنت‌های این کشور احساس راحتی در سفر را تجربه کنند.

«اِیلی میتوکا» طراح ۷۰ ساله قطار «هفت ستاره» در این خصوص گفت: «همه چیز در این ترن منحصر به فرد است و تمام بخش‌های این قطار به صورت دست‌ساز ساخته‌ شده‌اند. از صندلی‌ها گرفته تا چراغ‌ها، لوازم داخلی، تم در نظر گرفته شده و … ترکیبی از غرب و شرق هستند که در آنها می‌توانیم سنت ژاپن را به خوبی مشاهده کنیم. زمانی که سوار این قطار می‌شوید تجربه‌ای را پیش‌رو خواهید داشت که هرگز با آن مواجه نشده بودید».

لوازم بسیار لوکس، ظروف چینی دست‌ساز، نقوش مینیاتوری نقاشی شده توسط آقای میتوکا در راهروها و تمام جزییات بسیار لوکس و منحصر به فرد هستند و هیچ جای دیگر آنها را مشاهده نخواهید کرد. در سالن اصلی یک میز آشپزخانه سنتی ژاپنی موسوم به «کومیکو» کار گذاشته شده است و نورها با الگوهای پیچیده فرهنگ این کشور را نمایان می‌کنند. در تمام بخش‌های داخلی این قطار یک علامت ستاره استفاده شده است که این ستاره در اصل نماد آرایش سقف خانه‌های سنتی ژاپنی است و در کنار آن لامپ‌های مربعی شکل برای تزئین فضا روی شیشه‌های رنگی مشاهده می‌شوند.

زمانی که آقای میتوکا برای نخستین بار تصمیم به طراحی این قطار گرفت، سعی کرد از سنت‌های شرقی الهام بگیرد و آنها را به نمایش بگذارد. با این وجود او تصمیم داشت فضایی را ارایه دهد که ضمن برخورداری از تمام المان‌های ژاپن و بخش‌های خوشایند با مسافران ژاپنی قدیمی، یک فضای نوستالژیک را در کنار فناوری‌های مدرن از جمله اینترنت پرسرعت و … ارایه کند.

او در مصاحبه اخیر خود به خبرگزاری سی‌ان‌ان گفت: «من برای مد‌های طولانی بر این باور بودم که مردم ژاپن معتقدند طولانی‌ترین برای آنها اروپا یا آمریکا محسوب می‌شود تا با فرهنگ‌های مختلف آشنا شوند، بهترین پیشرفت‌ها را در غرب ببینند، بهترین غذاها را بخورند و در راحت‌ترین فضا استراحت کنند. من سعی کردم همه موارد یاد شده را در قطار هفت ستاره داشته باشم».

او همچنین توضیح داد: «برای آن دسته از افرادی که در دهه‌های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ زندگی خود به سر می‌برند راحت‌ترین و آسوده‌ترین سفر به گونه‌ای است که مردم ژاپن آن را به تصویر می‌کشند. ما در این قطار می‌توانیم از بهترین غذاهای ژاپنی لذت ببریم و بار دیگر در کشور ژاپن به صورت کاملا متفاوت مسافرت کنیم».

آقای میتوکا از این وسیله حمل و نقل به عنوان لوکس‌ترین قطار جهان یاد می‌کند و بلیط‌های آن را پیش‌فروش کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام