پیشرفته‌ترین بسته امنیتی راننده در اتومبیل‌های جدید فورد (+عکس)

فناوری «کو-پیلوت۳۶۰» از پاییز سال جاری میلادی با مدل ۲۰۱۹ اتومبیل‌های «فورد اِج» و «فورد اِج اس‌تی» وارد بازار می‌شود.

موبنا – شرکت خودروسازی فورد به منظور ایمن‌سازی همه محصولات خود سیستم هوشمند جدیدی ارایه کرده است که با نام «کو-پیلوت۳۶۰» شناخته می‌شود و سطح ایمنی در اتومبیل‌ها را به میزان قابل ملاحظه ارتقا می‌دهد. این خودروساز آمریکایی توضیح داد از این پس تمام محصولات جدیدی که تولید می‌کند به فناوری «کو-پیلوت۳۶۰» مجهز می‌شوند تا امنیت سرنشینان بیش از گذشته افزایش یابد.

از این سیستم به عنوان «پیشرفته‌ترین بسته استاندارد دستیار راننده» یاد می‌کنند که فورد آن را توسعه داده است و در مجموع گفته می‌شود که مجموعه «کو-پیلوت۳۶۰» سیستم خودکار ترمز اضطراری با قابلیت تشخیص عابران پیاده، سیستم مانیتورینگ نقطه کور با قابلیت هشدار هنگام عبور از تقاطع، رادار خطوط جاده‌ای، سیستم خودکار تنظیم نور چراغ‌ها با نور محیط، و دوربین‌های امنیتی را در خود جا داده است.

فورد همچنین اعلام کرد که سال ۲۰۱۹ میلادی سیستم «کو-پیلوت۳۶۰» را به‌روز می‌کند و برای قابلیت ترمز اضطراری آن یک فناوری جدید در نظر می‌گیرد تا هر زمان که خودرو به صورت معکوس و به سمت عقب حرکت می‌کند هم این سیستم مورد استفاده قرار گیرد.

«جیم فارلی» مدیر بازاریابی جهانی فورد در این خصوص گفت: «ما بر این باوریم که مدل کنونی خودرهای ما ایمن‌تر از هر زمان دیگر ساخته می‌شوند. با این وجود رانندگان به ما اعلام کرده‌اند که همچنان نگران خطرات احتمالی ناشی از بروز هرگونه تصادف هستند. این مهم‌ترین دلیلی است که تلاش می‌کنیم بسته هوشمند را به تمامی اتومبیل‌های فورد اضافه کنیم و با تاکید بر فناوری‌های دستیار هوشمند،‌ هر ساله جان میلیون‌ها نفر را نجات دهیم».

فناوری «کو-پیلوت۳۶۰» از پاییز سال جاری میلادی با مدل ۲۰۱۹ اتومبیل‌های «فورد اِج» و «فورد اِج اس‌تی» وارد بازار می‌شود. با این وجود شرکت فورد اعلام کرده است که تمام اتومبیل‌های آنها شامل خودروهای شاسی‌بلند، سری اف-۱۵۰ و … نیز این سیستم را در اختیار خواهند گرفت. در سال ۲۰۲۰ میلادی این فناوری به استاندارد امنیتی اصلی فورد تبدیل می‌شود تا بیش از ۹۱ درصد خودروهای این شرکت که در خیابان‌های سراسر جهان حرکت می‌کنند از آن بهره‌مند شوند.

شرکت فورد همچنین برای خودروهای معمول و ارزان قیمت خود نیز سیستم هوشمند ترمز خودکار، رادار تشخیص خطوط و سیستم هشدار دهنده خطراف مختلف به راننده را در نظر گرفته است. از سال ۲۰۲۰ میلادی تمامی مشتریان شرکت فورد می‌توانند در اتومبیل‌های «سری-ای»، «اف-۶۵۰»، «اف-۷۵۰» و «اف۹۵» سیستم امنیتی مذکور را در اختیار بگیرند.

فارلی در این خصوص اظهار داشت: «مشتریان ما در سراسر جهان به برند فورد اعتماد دارند و اتومبیل‌های سواری یا شاسی‌بلند را با سیستم‌های ایمنی پیشرفته طلب می‌کنند. به زودی ما به نیاز آنها پاسخ می‌دهیم و ایمن‌ترین بسته امنیتی را در تمامی اتومبیل‌های خود عرضه می‌کنیم».

اگرچه این سیستم هنوز به عنوان استاندارد ثابت محصولات فورد معرفی نشده است، ولی شرکت مذکور اعلام کرد در نسل جدید اتومبیل‌های خود از «فناوری‌های پیشرفته دستیار راننده» استفاده می‌کند که این سیستم قابلیت‌هایی از جمله کروز کنتزل انطباقی با قابلیت توقف کامل، حرکت و تشخیص خطوط جاده را در اختیار راننده می‌گذارد و همچنین سیستم‌های خودکار تشخیص انحراف از جاده و ترمزدستی هوشمند را در خود جا داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =