کتاب: درآمدی بر جامدات الاستیک

کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک اثر کارل تی. هراکویچ مروری کلی بر تعاریف کمیت‌های بنیادین و روش‌های تحلیل به کار رفته در بررسی رفتار الاستیک مواد جامد استفاده شده در اجزای سازه‌ها انجام داده است.

معرفی کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک

مطالب ارائه شده به محدوده الاستیک خطی رفتار مواد، جایی که رابطه یک به یک میان بار و جابجایی برقرار است. روش‌های بنیادین تحلیل و نتایج نمونه برای سازه‌های ساخته شده از مواد جامد الاستیک که در معرض بارگذاری محوری، خمشی، پیچشی، حرارتی، و فشار درونی قرار گرفته‌اند، ارائه شده است. پایداری میله‌ها، تحلیل ورق‌ها، مفاهیم روش المان محدود، و مکانیک مواد کامپوزیت الیافدار نیز مرور شده است. موضوعات مطرح شده در سطح مقدماتی است و برای دانشجویان رشته‌های مهندسی و علوم پایه مناسب است. این نوشتار می‌تواند به عنوان مقدمه‌ای برای متخصصین در زمینه‌های مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و مهندسی عمران محسوب شود. همچنین می‌تواند به عنوان مروری بر این موضوع برای متخصصین سایر زمینه‌های مهندسی و علوم به شمار رود.

برای دوره‌های آموزشی دانشگاهی، این کتاب می‌تواند معادل یک درس یک ساعت در هفته محسوب شود. در نهایت، این کتاب می‌تواند به عنوان مروری مقدماتی برای آموزش در سطوح تحصیلات تکمیلی به کار رود. این کتاب از دیدگاه یک مهندس با بیش از پنجاه سال تجربه و یک استاد رشته‌های مهندسی نگاشته شده است. تمرین‌های سطح مقدماتی و حل آنها نیز ارائه شده است.

نویسنده: کارل تی. هراکویچ
مترجم: احسان کوثری نیا
موضوع: کتاب‌های مهندسی مکانیک
تعداد صفحات: ۱۲۲
فرمت: کتاب PDF
زبان: فارسی
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هفده =

دنبال کنید @ اینستاگرام