توصيه به مشترکان تلفن همراه در ايام حج

موبنا- تماس از ايران با تلفن همراه زائران ايراني در عربستان، معادل 167 تومان براي مشترک هزينه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار موبنا مشترکان براي شماره گيري با تلفن همراه در هنگام استفاده از سرويس رومينگ در کشور عربستان ،بايد کد 0098 را شماره گيري کنند.
به مجرد شماره گيري 0098 هزينه هاي رومينگ محاسبه خواهد شد ؛ حتي اگر اين تماس بدون پاسخ يا منجر به شنيدن پيغام شبکه باشد و يا شماره گيري به صورت ناقص انجام گيرد.
براساس اين گزارش استفاده از تلفن همراه اپراتور اول در کشور عربستان با سه اپراتور الجوال، الاتحاد و زين امکان پذير است؛ اما همراه اول به مشترکان خود توصيه مي کند که از شبکه رومينگ همراه اول با اپراتور زين استفاده کنند.
حجاج ايراني بايد توجه داشته باشند که تماس هاي کمتر از 60 ثانيه با تلفن همراه در کشور عربستان يک دقيقه کامل محسوب مي شود اما دريافت پيام کوتاه در اين کشور در ايام حج رايگان است.
براساس اين گزارش، چنانچه زائر با تلفن همراه خود با ايران و ساير زائرين تماس بگيرد، تماس بين الملل محسوب شده و معادل دو هزار و 566تومان در اپراتور الجوال و الاتحاد و يک هزار و 379 تومان براي زائريني خواهد بود که اپراتور زين را برگزيده اند .
همچنين هزينه تماس هاي داخلي زائرين به تلفن هاي ثابت و همراه کشور عربستان معادل 946 تومان براي اپراتور الجوال ، 945 تومان اپراتور الاتحاد و 243 تومان براي اپراتور زين خواهد بود.
بر اين اساس از آنجايي که حالت پيش فرض تمامي گوشي هاي تلفن همراه انتخاب شبکه به روش اتوماتيک است به حجاج ايراني توصيه مي شود از روش دستي و با مراجعه به فهرست گوشي ، تنظيمات گوشي ، انتخاب شبکه و ثبت دستي يکي از اپراتورهاي مذکور را انتخاب و سپس اقدام به برقراري تماس کنند.
128/162/16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام