کشورهای جهان با بیشترین متخصصان هوش مصنوعی (+عکس)

زمانی که تلفن همراه یا تلویزیون خانه شما نور صفحه نمایش را با نور محیط و یا تعداد ببیندگان تغییر و تنظیم می کند در واقع این جادوی هوش مصنوعی است که در خدمت شما قرار گرفته است و به همین سادگی!

موبنا – “هوش مصنوعی” یکی از حوزه های داغ روز در بحث کاربردی و موقعیت های شغلی آینده نگر است و شاید این پاسخی به افرادی باشد که پیش از انتخاب رشته هی تحصیلی، تحقیق می کنند تا آینده ای مطمئن را در برابر خود داشته باشند. همانطور که می دانید هوش مصنوعی به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف به نمایش می گذارد؛ اشاره می کند. به عبارت دیگر هوش مصنوعی شامل سیستم هایی می شود که می توانند واکنش هایی نزدیک به رفتار هوشمند انسانی مانند شبیه سازی فرایندهای تفکر، درک شرایط، استدلال و پاسخ مناسب، یادیگری و توانایی کسب دانش و … را داشته باشند.
با توجه به تعاریف بالا، هوش مصنوعی عرصه ای بسیار گسترده را در بر می گیرد که می تواند زمینه ساز فرصت های شغلی متعدد و متنوعی در بخش تکنولوژی باشد. اینجا باید حوزه های بسیار متنوع و متفاوتی را مدنظر قرار دارد از پزشکی گرفته تا صنعت و آموزش و پرورش، اثر هوش مصنوعی را همه جا می توان مشاهده کرد.
زمانی که تلفن همراه یا تلویزیون خانه شما نور صفحه نمایش را با نور محیط و یا تعداد ببیندگان تغییر و تنظیم می کند در واقع این جادوی هوش مصنوعی است که در خدمت شما قرار گرفته است و به همین سادگی! که شاید تا کنون کمتر بدان توجه کرده اید همه بخش های زندگی ما تحت اثر این مفهوم قرار دارد. از این رو درک اثر این عامل در قدرتمندی کشورها از اقتصاد گرفته تا صنایع دفاعی و خدماتی کار چندان دشواری نیست.
در ادامه این مطلب با کشورهای جهان که بیشترین متخصصان هوش مصنوعی را در اختیار دارند آشنا خواهیم شد با پول نیوز همراه باشید.


هلند

تعداد متخصصان: بالغ بر ۳۰ هزار نفر


 

ایتالیا

تعداد متخصصان: بالغ بر ۳۰ هزار نفر


 

آلمان

تعداد متخصصان: بالغ بر ۳۰ هزار نفر


 

چین

تعداد متخصصان: بالغ بر ۵۰ هزار نفر


 

استرالیا

تعداد متخصصان: بالغ بر ۵۰ هزار نفر


 

فرانسه

تعداد متخصصان: بالغ بر ۵۰ هزار نفر


 

کانادا

تعداد متخصصان: بالغ بر ۸۰ هزار نفر


 

انگلیس

تعداد متخصصان: بالغ بر ۱۴۰ هزار نفر


 

هند

تعداد متخصصان: بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر


 

آمریکا

تعداد متخصصان: بالغ بر ۸۵۰ هزار نفر


 

 منبع: پول نیوز | نویسنده: سمیه علی اصغری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام