ورود داعشی‌ها از الرقه به موصل

سخنگوی هیات الحشد الشعبی عراق از ورود شماری تروریست داعشی از الرقه سوریه به موصل جهت دفاع از این شهر در برابر عملیات نیروهای عراقی، خبر داد.

موبنا – ه نقل از خبرگزاری آلمان، سخنگوی رسمی هیات الحشد الشعبی عراق (بسیج مردمی)، روز یکشنبه اعلام کرد، نیروهای الجشد به حدود ۸ روز زمان نیاز دارند تا راه‌های منتهی به شهرستان «تلعفر» را از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد و پاکسازی کنند.

«احمد الاسدی» به خبرنگاران گفت: (نیروهای) الحشد الشعبی به ۷ تا ۸ روز جهت پاکسازی و تامین (امنیت) راه‌های منتهی به شهرستان تلعفر از وجود مواد منفجره و بمب‌های کار گذاشته شده نیاز دارند.

الاسدی تصریح کرد: الحشد الشعبی اطلاعاتی دارد که تأکید می‌کند که جنگجویان و تروریست‌های داعش از شهر الرقه سوریه به سمت موصل عراق روانه شده‌اند تا از این شهر در برابر حملات نیروهای عراقی دفاع کنند.

وی افزود: الحشد الشعبی خطوط امدادرسانی را برای ارتش عراق و پلیس فدرال امن می کند. اولین مرحله عملیات موصل با تامین امنیت مناطق شمال «بیجی» تا پایگاه «القیاره» در جنوب موصل آغاز شد. دومین مرحله نیز مربوط به آزادسازی غرب موصل از جمله تلعفر در نزدیکی مرزهای سوریه و ترکیه است.

پیش از این نیز، برخی منابع گزارش دادند حدود ۱۸۰ انتحاری داعش از سوریه برای شرکت درعملیات انتحاری علیه نیروهای عراقی، از به موصل آمده‌اند.

به گفته فرماندهان عراقی، محور غربی تلعفر مهم‌ترین و سخت ترین محور جنگی با داعش است که ماموریت پشتیبانی از آن بر عهده الحشد الشعبی است. طول این محور ۱۳۰ کیلومتر مربع از منطقه تلعفر تا مرز سوریه امتداد دارد و نیروهای الحشد تلاش دارند در این محور هم مانع از فرار داعش به سوریه شوند و هم خودشان را به حومه شهر موصل، که در ۶۵ کیلومتری تلعفر واقع است، برسانند.

 منبع: تسنیم 

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام