نامجو مطلق: به جای خارجی‌های نیمکت‌نشین از استعدادهای جوان در لیگ برتر استفاده کنیم

مجید نامجو مطلق پیشکسوت فوتبال معتقد است که در زمینه استعدادیابی بازیکنان جوان بار تیم‌ها را فدراسیون فوتبال به دوش می‌کشد.

موبنا – مجید نامجومطلق با بیان اینکه تیم‌های باشگاهی کشور توجهی به رده‌های پایین نمی‌کنند افزود: این کار مهم در فدراسیون فوتبال انجام می‌شود که خود جای بحث دارد و باید بدانیم که وجود این مشکل در فوتبال کشور یک امر غیر عادی است.

وی ضمن اشاره به اینکه باید استعدادیابی در کل کشور انجام شود خاطرنشان کرد: استعدادیابی در کشور توسط تیم ملی و فدراسیون انجام می‌شود و تیم‌های باشگاهی غرق مشکلات اقتصادی و زد و بندها شده‌اند و از کشف استعدادها غافل شده‌اند.

او در رابطه با موفقیت نوجوانان گفت: باید بدانیم که این موفقیت دائمی نیست زیرا ساختار کلی در کشور ما دچار مشکل است و باید با پرداختن بیشتر مطبوعات و رسانه‌ها به این مسائل این مشکلات برطرف شود.

نامجومطلق در رابطه با افول استعدادهای جوان در کشور اظهار داشت: بدلیل عدم تشویق و همکاری باشگاهای بزرگ کشور در امر بکارگیری بازیکنان جوان این استعدادها از بین می‌روند در حالی که این جوانان می‌توانند در ‌آینده مثمر ثمر باشند.

پیشکسوت فوتبال در ادامه افزود: باشگاه‌هایی چون فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و در بعضی مواقع سایپا کرج در پرورش بازیکنان جوان فعال هستند و این در حالی است که باشگاه‌های بزرگی چون استقلال و پرسپولیس برای تثبیت موقعیت خود از این جوانان حمایت نمی‌کنند.

وی در پایان سخنان خود به بازیکنان خارجی نیمکت نشین در لیگ اشاره کرد و گفت: با وقت دادن به بازیکنان نوجوان در لیگ برتر می‌توانیم استفاده‌های مفیدی از این بازیکنان داشته باشیم چرا که این بازیکنان در دراز مدت تاثیرگذار هستند.

 منبع: ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفده =

دنبال کنید @ اینستاگرام