افزایش پهنای باند اینترنت در استان بوشهر

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: پهنای باند اینترنت در استان بوشهر به ۴۷ گیگ افزایش یافت که این مهم زمینه مشارکت حداکثری مردم در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت خود تکمیلی فراهم کرده است.

موبنا – رضا عوض‌پور صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر، با بیان اینکه 500 نفر در این استان دست اندرکار اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن هستند اظهار داشت: 550 نفر در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن مشارکت دارند که از این تعداد 290 نفرشان مامور آمارگیر هستند.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید برای مشارکت مردم در خود تکمیلی فرم و پرسشنامه تلاش کنند گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های موجود در ضریب نفوذ اینترنت در استان بوشهر دستگاه‌های اجرایی باید در این عرصه مشارکت کنند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با تاکید بر مشارکت دهیاری‌ها در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن خاطر‌نشان کرد: خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های مقاومت بسیج، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن استان بوشهر به صورت اینترنتی مشارکت حداکثری کنند.
عوض‌پور از اجرای مرحله نخست سرشماری عمومی نفوس و مسکن تا 24 مهر به صورت اینترنتی خبر داد و گفت: بیش از 2 هزار پایگاه و مرکز در دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف بسیج، مرکز بهداشت و ادارات در مشارکت با مردم در تکمیل فرم پرسشنامه همکاری می‌کنند.
وی از افزایش پهنای باند اینترنت در استان بوشهر خبرداد و گفت: پهنای باند اینترنت در استان بوشهر به 47 گیگ افزایش یافت که این مهم زمینه مشارکت حداکثری مردم در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت خود تکمیلی فراهم کرده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه مشکل سایت ثبت‌نام در سرشماری عمومی نفوس و مسکن برطرف می‌شود گفت: اطلاع‌رسانی فرمانداران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در مشارکت مردم در تنظیم فرم پرسشنامه به‌صورت خود تکمیلی قابل تقدیر است که امید می‌رود با رفع مشکل سایت سرشماری عمومی نفوس و مسکن مشارکت مردم در این عرصه افزایش یابد.
عوض‌پور با اشاره به آموزش دست‌اندرکاران طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن افزود: آموزش ماموران آمارگیر سرشماری عمومی نفوس و مسکن از 12 مهرماه آغاز می‌شود که در این کارگاه آموزشی 300 نفر مشارکت دارند.
وی با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت حضوری ماموران آمارگیر در نقاط مختلف شهری و روستایی از 25 مهرماه افزود: هر آمارگیر به‌طور متوسط در مدت 30 روز اجرای این طرح 1200 خانوار را تحت پوشش تکمیل فرم پرسشنامه قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام