اجرای طرح ترابردپذیری اپراتورها تا هفته آینده

وزیر ارتباطات با اشاره به حملات اخیر هکری به سایت های دولتی ایران گفت: بر اساس بررسی هایی که انجام دادیم مشخص شد آی پی یکی از هکرها مربوط به اروپا بوده است.

موبنا، لیلا محمدنظامی – محمود واعظی در حاشیه همایش روابط عمومی های وزارت ارتباطات در جمع خبرنگاران درباره اقدامات هکری اخیر علیه سایت های دولتی گفت: از گذشته برنامه های مختلفی برای صیانت داشتیم. البته این موضوع که اتفاق می افتد صرفا مربوط به کشور ما نیست. با بررسی هایی که انجام دادیم مشخص شد آی پی یکی از هکرها مربوط به اروپا بوده است.
وی از تعیین تکلیف تعرفه های مخابراتی و اینترنتی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در روز یکشنبه (فردا ) خبر داد و درباره زمان اجرای طرح ترابردپذیری شماره ها گفت: طی ۲۰ روز گذشته تست های مختلفی از اپراتورها داشتیم و در حال حاضر هیچکدام مشکلی ندارند و امیدواریم تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته دیگر این طرح اجرایی شود.
واعظی در مورد فیلتر کانال های غیر اخلاقی تلگرام نیز با انتقاد از فعالیت سایت‌های و کانال‌های متعدد تلگرامی در تولید و بازنشر اخبار بدون منبع گفت: در گذشته همه اخبار شناسنامه‌ داشت اما امروز سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی متعددی اقدام به انتشار اخبار می‌کنند که این اخبار منبع و شناسنامه ندارد و این از بدی‌های فضای مجازی است.
وی با بیان اینکه دو نهاد، وزارت فرهنگ و شورای عالی فضای مجازی، محتواهای فضای مجازی را ساماندهی‌ خواهند کرد، گفت: امروز یک نفر مطلبی را با قصد و نیتی برای اولین بار منتشر می‌کند و این مطلب بارها بدون منبع در فضای مجازی بازنشر می‌شود و سپس می‌گویند که این مطلب را همه جا گفته‌اند و شایعه می‌شود. براین اساس شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارشاد به این موضوع طبق وظایف خود رسیدگی خواهند کرد.
واعظی با تاکید براینکه تلاش می کنیم این قبیل کانال ها مسدود شود گفت: منابعی که اقدام به تولید اخبار می‌کنند و معلوم نیست از کجا مجوز تولید و انتشار اخبار گرفته‌اند ساماندهی خواهند شد.
وی افزود: برای مصدود کردن کانال‌ها چندین روش داریم که تاکنون تعداد زیادی از کانال‌ها نیز مسدود شده‌اند. علاوه بر این مسئولان تلگرام به دنبال راه‌اندازی ربات‌هایی برای جلوگیری از آپلود فایل‌های مستهجن هستند، علاوه بر این به ایران اعلام کردند که هر کانال مستهجنی که به آنها اعلام کنیم ظرف ۶ ساعت مسدود خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام