دوربین گوشی‌های جدید سونی مجهز به فناوری ضدلرزش دوربین‌های حرفه‌ای

شرکت سونی قصد دارد از اواخر ماه جاری گوشی‌های Xperia X و Xperia X Performance را در برخی بازارهای گزینش شده عرضه کند و از مهم‌ترین قابلیت‌های به کار رفته در این دو محصول دوربین دیجیتالی 23 مگاپیکسلی آنها است.

موبنا، میثم لطفی – دوربین 23 مگاپیکسلی این دو گوشی هوشمند برخلاف دوربین‌های به کار گرفته شده در گوشی‌های پیشرفته سیستم تثبت تصویر اوپتیکال یا OIS ندارد.

در عوض، این دو گوشی هوشمند برای آنکه موقع عکس‌برداری و فیلم‌برداری تصاویر را ثابت کنند و اثر لرزش دست روی آنها اعمال نشود، از فناوری ویژه سونی موسوم به SteadyShot بهره برده‌اند. این فناوری به طور معمول در دوربین‌های دیجیتالی حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Sony-Xperia-X-2

برای آنکه کاربران جهانی در مورد فناوری SteadyShot مطلع شوند، سونی امروز یک تصویر ویدیویی منتشر کرد و در آن نشان داد کاربری که در حال دوچرخه‌سواری است و قابلیت مذکور را غیرفعال کرده است، چگونه فیلمبرداری می‌کند.

سپس در این تصویر ویدیویی نشان داده شد که این قابلیت فعال می‌شود و مجدد کاربر در هنگام دوچرخه‌سواری از فناوری SteadyShot برای تصویربرداری استفاده می‌کند و در تصاویر ذخیره شده هیچ لرزشی دیده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 17 =

دنبال کنید @ اینستاگرام