توسط بانک پاسارگاد

ارایه خدمات بانکی همراه با استفاده از اثر انگشت

در حالی که برخی از بانک های آمریکایی اقدام به دسترسی به خدمات بانکی همراه با استفاده از اثر انگشت کرده اند؛ یکی از بانک های خصوصی ایران نیز اقدام به ارایه نرم افزار با امکان ورود کاربران با اثر انگشت کرده است.

موبنا -بر اساس مطالب منشتر شده در سایت ورج، از این به بعد کاربران گوشی‌های هوشمند نکسوس می‌توانند برای دسترسی به خدمات بانکی و ورود به حساب خود از اثر انگشتشان استفاده کنند.
کاربران گوشی‌های هوشمند نکسوس می‌توانند برای دسترسی به خدمات بانکی و ورود به حساب خود از اثر انگشتشان استفاده کنند.
این خدمات که با همکاری گوگل و بانک آمریکا ارائه می شود فعلا محدود به بانک یادشده است. برنامه به روزشده بانک آمریکا برای گوشی یاد شده با رابط کاربری اثرانگشت گوشی نکسوس سازگاری دارد .
رابط کاربری یاد شده همزمان با عرضه نسخه جدید آندروید موسوم به Marshmallow عرضه شد و حالا همگی کاربران آندروید Marshmallow می‌توانند از اسکنر اثر انگشت این سیستم عامل به منظور لاگین کردن و ورود به سایت های مختلف استفاده کنند.
بانک آمریکا اولین بار قابلیت ورود به حساب‌های بانکی همراه با استفاده از اسکن اثرانگشت را در گوشی های آندرویدی در سپتامبر سال گذشته عرضه کرد و در حالی که گفته می شد این قابلیت در دسترس کاربران تمامی گوشی های آندرویدی قرار می گیرد، فعلا دسترسی به آن به برخی مدل های سامسونگ و حال نکسوس محدود شده است.
با افزایش دامنه استفاده از گوشی های هوشمند بانک های مختلف درصدد ارائه خدمات متنوع بانکی از این طریق هستند. البته در مورد امنیت استفاده از این شیوه ورود به حساب بانکی هنوز نگرانی هایی وجود دارد.
در ایران نیز یکی از بانک های خصوصی اقدام به ارایه نرم افزاری که برای اندرویدی ها و اپلی ها کرده است که بر اساس آن می توانند امکان ورود کاربران با اثر انگشت به عنوان جایگزین استفاده از نام کاربری و رمز عبور داشته باشند.
کاربرانی که دارای گوشی‌هایی با سیستم عامل IOS بوده و از ساعت هوشمند با سیستم‌عامل WatchOS برخوردار هستند تنها با بروزرسانی نرم‌افزار از طریق آدرس http://bpi.ir/MobileBanking به صورت خودکار از این قابلیت بهره‌مند گردیده و نیازی به نصب نرم‌افزار دیگری نخواهندداشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام