درصد خودکشی در آمریکا به ویژه در بین سفید پوستان به بالاترین حد رسید

براساس گزارشی جدید، درصد خودکشی در آمریکا در سه دهه اخیر به بالاترین حد خود رسیده است.

موبنا -به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، افزایش درصد خودکشی به ویژه در میان سفید پوستان میان سال، اعلام شده که یک سوم از کل درصد خودکشی در آمریکا را تشکیل می‌دهند.

مراکز جلوگیری و کنترل بیماری در این گزارش هیچ توضیحی برای این افزایش بیش از حد و نامعقول ارائه نداده‌اند.

اما دیگر کارشناسان افزایش سوء‌استفاده از تجویز مُسَکن و رکود اقتصادی که از سال 2008 میلادی آغاز شده را به عنوان عوامل احتمالی افزایش درصد خودکشی در آمریکا معرفی کرده‌اند.

این گزارش خودکشی‌ها را با سطح تحصیلی یا درآمد تقسیم بندی نکرده اما مطالعات اخیر افزایش درصد خودکشی در بین سفید پوستانی که مدارج عالی ندارند را نشان داده است.

رابرت دپوتنام یکی از اساتید سیاست عمومی در دانشگاه هاروارد گفت: این بخشی از یک الگوی شواهد بزرگتر از روابط میان فقر، ناامیدی و سلامت است.

مراکز جلوگیری و کنترل بیماری روز جمعه گزارش دادند: درصد خودکشی در آمریکا افزایش یافته به طوری که از هر 100 هزار تن 13 تن دست به خودکشی می‌زنند که از سال 1986 میلادی بالاترین درصد خودکشی در آمریکا محسوب می‌شود.

این در حالی است که میزان قتل و جان باختن بر اثر بیماری‌هایی چون سرطان و بیماری‌های قلبی کاهش یافته است.

در گذشته نیز خودکشی در بین سفید پوستان رایج بوده اما این افزایش اخیر بسیار شدید بوده است.

براساس گزارش مراکز جلوگیری و کنترل بیماری، درصد کلی خودکشی از سال 1999 تا 2014 میلادی 24 درصد افزایش یافته است. میزان خودکشی 43 درصد در بین مردان سفید پوست بین 45 تا 64 ساله و 63 درصد در بین زنان با همین میانگین سنی افزایش داشته است.

در سال 2014 میلادی بیش از 14 هزار سفید پوست میانسال دست به خودکشی زدند.

اگر میزان خودکشی سیاه پوستان، اسپانیایی زبانان، آسیایی‌ها، سرخ پوستان آمریکایی، بومیان آلاسکا و بومیان جزایر اقیانوس آرام را با میزان خودکشی سفید پوستان جمع کنیم درصد خودکشی دو برابر می‌شود.

درصد خودکشی تنها در بین دو گروه کاهش داشته است: مردان سیاه پوست و افراد بالای 75 سال.

 منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام