توقف موقت فشار اف بی‌ آی بر اپل برای قفل گشایی از آیفون

اف بی آی پس از آن که توانست قفل گوشی آیفون جون فنگ متهم به قاچاق مواد مخدر در بروکلین را باز کند، فشار بر اپل در این زمینه را متوقف کرد.

موبنا -به گزارش اپل اینسایدر، پلیس فدرال آمریکا با ارسال نامه ای برای دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده ادعا کرده که کد رمز آیفون مورد نظر را به دست آورده و لذا دیگر به یاری اپل برای رمزگشایی از گوشی یاد شده نیازی ندارد.

هنوز دقیقا مشخص نیست اف بی آی چگونه به این اطلاعات دسترسی پیدا کرده، اما در اسناد سال گذشته دادگاه فنگ مدعی شده بود کد عبور گوشی آیفونش را فراموش کرده است. برخی منابع از صرف پول و کمک گرفتن از هکرها توسط پلیس آمریکا خبر می دهند و برخی معتقدند متهم این پرونده سرانجام با اف بی آی همکاری کرده است.

اپل در پرونده دیگری با اف بی ای بر سر رمزگشایی از آیفون عامل حملات تروریستی سال گذشته در سن برناردینوی کالیفرنیا هم درگیر بوده که در این مورد پلیس آمریکا با پرداخت بیش از 1.3 میلیون دلار پول به هکرها توانست به داده های رمزگذاری شده این گوشی دسترسی یابد.

در حالی که صاحب نظران حقوقی می گویند دولت آمریکا حق ندارد شرکت های خصوصی را برای افشای پروتکل های امنیتیشان تحت فشار بگذارد، دولت آمریکا مدعی است برای حفظ امنیت این کشور حق دارد چنین خواسته ای داشته باشد.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام