برنامه همراه برای کنترل گوشی با صدا

گوگل برنامه تازه ای برای گوشی های اندرویدی طراحی کرده که کنترل گوشی های هوشمند و دسترسی به بخش های مختلف آن را با دستورات صوتی ممکن می کند.

موبنا – به گزارش مشبل، این برنامه که فعلا در مرحله آزمایشی است Voice Access نام دارد و کاربران را از لمس مکرر بخش های مختلف گوشی برای دسترسی به داده های مختلف بی نیاز می کند.

استفاده از این نرم افزار به خصوص به افرادی که دارای اختلالات حرکتی هستند امکان می دهد به راحتی از تلفن همراه هوشمندشان استفاده کنند. صدور فرامین صوتی برای ارسال پیام متنی، باز کردن برنامه های مختلف و اجرای انواع دستورالعمل ها و … از جمله امکانات برنامه یاد شده است.
voice_access_
به عنوان مثال برای ارسال پیام متنی از این طریق، کاربر باید جمله هی گوگل یک متن ارسال کن را بیان کند. قرار است در نسخه جدید سیستم عامل آندروید موسوم به Android N که به زودی عرضه می شود هم امکانات متنوعی برای کاربران نابینا و کم بینا در نظر گرفته شود.

در Android N و در بخش تنظیمات، منویی موسوم به Vision Settings وجود دارد که حاوی امکاناتی برای استفاده افراد کم بینا و نابینا از گوشی هایشان با استفاده از توضیحات صوتی است. توسعه دهندگان و برنامه نویسان هم با استفاده از یک برنامه همراه موسوم به Accessibility Scanner می توانند برنامه های همراه خود را برای تسهیل دسترسی کاربران به امکانات آنها بهینه سازی کنند.

 منبع: فارس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام