در مجمع عمومی فوق العاده شرکت مخابرات ایران صورت گرفت:

افزایش سرمایه در مجمع فوق العاده عمومی مخابرات ایران

مجمع عمومی و فوق العاده و عادی به طور فوق العاده شرکت مخابرات ایران با حضور بیش از 95 درصد سهامداران برگزار شد.

موبنا، لیلا محمدنظامی – مجمع عمومی فوق العاده شرکت مخابرات ایران که امروز صبح برگزار شد به افزایش سرمایه تا میزان 60 هزار میلیارد ریال و اصلاح اساسنامه به منظور تحقق یکپارچگی در شرکت مخابرات ایران و تکمیل اعضای هیئت مدیره رای مثبت داد.
در ابتدای این مراسم، دکتر سیدهاشمی رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران، با ابراز رضایت از حضور حداکثری سهامداران در جلسه مجمع و موافقت اکثریت سهامداران با افزایش سرمایه، گفت: این افزایش سرمایه به منظور توسعه سرمایه گذاری های جاری شرکت، توسعه عملیات اقتصادی و تجارت، تقویت بنیه مالی و اعتبار شرکت در جلسه امروز به رای گذاشته می شود.
به دنبال آن، افزایش سرمایه از مبلغ 45هزار و 783 میلیارد ریال به 60 هزار میلیارد ریال مورد رای گیری قرار گرفت و با اکثریت آرا تصویب شد.
2d
به عنوان دستور بعدی مجمع امروز، اصلاح اساسنامه شرکت مخابرات ایران به رای گذاشته شد.
دکتر سیدهاشمی با بیان اینکه در گذشته با توجه به اقتضائات موجود، شرکت های مخابرات استانی تشکیل شد، افزود: شرکت مخابرات ایران با به کارگیری مشاوران داخلی و خارجی در ساختارنویسی و با توجه به اینکه عدم یکپارچگی هزینه های زیادی را به شرکت مخابرات ایران تحمیل می کرد، اصلاح اساسنامه را در دستور کار خود قرار داد.
وی گفت: با اصلاح اساسنامه، از افزایش هزینه ها و اعمال سلیقه های مختلف جلوگیری شده و از موازی کاری ها در سطح شرکت پرهیز می شود.
وی با بیان اینکه با اصلاح اساسنامه ، امکان حذف هیئت های مدیره شرکت های مخابرات استانی فراهم می شود، گفت: البته عنوان مدیرعامل در استان ها حفظ می شود و این مسئله با توجه به اساسنامه شرکت که وجود حداقل یک مدیرعامل حقیقی را برای شرکت ضروری می داند، توجیه قانونی دارد.
در ادامه، با رای گیری صورت گرفته، اصلاح اساسنامه با اکثریت آرای سهامداران حاضر در جلسه به تصویب رسید.
دستور بعدی مجمع امروز، تکمیل اعضای هیئت مدیره بود که با توجه با الزامات قانونی به صورت کتبی انجام شد و نتایج آن پس از شمارش آرا اعلام می شود.
در این بخش، مجددا شرکت کارگزاری سهام عدالت اصفهان به نمایندگی از سهام عدالت و وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، نامزد عضویت در هیات مدیره شرکت مخابرات ایران شدند.
خاطرنشان می شود در مجامع عمومی فوق العاده و عادی به صورت فوق العاده شرکت مخابرات ایران در تاریخ های 94/12/26 و 95/1/11 به در خواست نمایندگان دولت، تنفس داده شده بود.
مجمع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام