آپولو ابرخودروی ۹۸۶ اسب بخاری خود را معرفی کرد

شرکت گامپرت که با نام آپولو احیا شده است در نمایشگاه خوردوی ژنو، محصول جدید خود با نام Arrow را معرفی کرده است. با زومیت همراه شوید.

 موبنا- خوشبختانه گروهی از سرمایه‌گذاران به گامپرت اعتماد کرده و برند آن را با نام آپولو بار دیگر احیا کردند. آپولو در نمایشگاه خودروی ژنو نیز حاضر بود و مدل جدیدی از خودروهای خود را با نام Arrow معرفی کرد. آپولو همچنین نسخه‌ی بهبود یافته‌ی Gumpert Apollo را نیز با نام Apollo N با خود به ژنو آورده است.

البته ستاره‌ی درخشان آپولو خودروی Arrow است. خودروی موتور وسط ۴ لیتری و ۸ سیلندر به همراه دو توربوشارژر که توانایی تولید ۹۸۶ اسب بخار نیرو و ۷۳۷ پوند فوت گشتاور را دارد. این خودرو دارای جعبه‌دنده‌ی ۷ دنده‌ی سکوئنشیال است که توان پیشرانه را به محور عقب منتقل می‌کند.

شاسی Arrow از فلز کرومومولیبدنیوم است که از ترکیب فایبر کربن و کولار تشکیل شده و بدنه‌ی خودرو نیز ترکیبی از آلومینیوم و فایبر کربن است.

وزن Arrow کمتر از ۱۳۶۰ کیلوگرم است. به لطف وزن پایین و پیشرانه‌ی قدرتمند، این خودرو می‌تواند در ۲.۹ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. آپولو مدعی است Arrow برای رسیدن به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به ۸.۸ ثانیه زمان نیاز دارد. نهایت سرعت این خودرو نیز ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

توسعه‌ی سوپراسپرت جدید آپولو در جریان است و این شرکت امیدوار است تا آخر سال میلادی جاری Arrow را روانه‌ی بازار کند.

Apollo Arrow

منبع:زومیت|نویسنده:میعاد بافراست

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام