حاشیه‌ نگاری اولین روز کاخ جشنواره فجر

اولین روز نمایش فیلم‌های سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد با تاخیر یک ساعته نمایش اولین فیلم بخش مسابقه و ادامه نمایش فیلم‌های دیگر تا ساعت دو بامداد همراه شد.

کاخ جشنواره از ساعت 14:30 با نمایش مستند «اهالی خیابان یکطرفه» آغاز شد که در نمایش اول حدود 200 نفر حضور داشتند.

برای فیلم دوم که به «برداشت دوم از قضیه اول» در بخش هنر و تجربه اختصاص داشت فرش قرمز برگزار شد و عوامل این فیلم با رد شدن از فرش قرمز مجازی این دوره که در داخل تونلی تعبیه شده و سیمرغ بصورت نور در روی فرش دیده می‌شود وارد کاخ جشنواره شدند.

برای سانس ساعت 18:30 که به آثار بخش نگاه نو اختصاص داشت، همانطور که پیش‌بینی می‌شد حجم زیادی از مخاطبان وارد سالن میلاد شدند و این در حالی بود که با وجود ایستادن در صف ورود به سالن برای فیلم «گیتا»، بعد از حدود نیم ساعت اعلام شد به دلیل نقص فنی فیلم با تاخیر نمایش داده می‌شود و در نهایت در ساعت 19:30 فیلم آغاز شد.

برای این فیلم اکثر صندلی‌های سالن پر شد و بر خلاف دوره گذشته پیش از آغاز فیلم عوامل بر روی سن به حاضران معرفی نشدند و به نظر می‌رسد این برنامه در این دوره حذف شده است.

در هنگام ورود به سالن نمایش فیلم آغاز شد و مسعود مددی در تاریکی سالن به روی سن حاضر شد و از اتاق آپارات درخواست کرد نمایش متوقف شود و پس از پر شدن صندلی‌ها نمایش از سر گرفته شد. نمایش این فیلم تا پایان با نقص فنی همراه بود.

با فیلم «نقطه کور» نمایش فیلم‌های بخش اصلی آغاز شد که پیش از این فیلم تیزر رایتل پخش شد و این در حالی است که در روز اولی خبری از تیزر جشنواره نبود.

«نیمه‌شب اتفاق افتاد»، آخرین فیلم روز اول بود که نمایش آن تا ساعت دو بامداد ادامه پیدا کرد و اکثر ظرفیت سالن پر شد.

از نکات قابل توجه فیلم‌های روز اول صحنه‌های کشیدن سیگار در هر سه فیلم بود که در فیلم سانس آخر بازیگر نوجوان فیلم هم در صحنه‌ای در حال کشیدن سیگار نشان داده شد.

شقایق فراهانی بازیگر دو فیلمۀ روز اول بود که در دو فیلم آخر حضور داشت.

در دو فیلم «گیتا» و «نیمه‌شب اتفاق افتاد» تماشاگران شاهد مرگ بازیگر جوان فیلم و صحنه‌های طولانی گریه و زاری اطرافیان آنها بودند.

خوشبختانه در روز اول جشنواره خبری از فضای تشویق‌ها و خنده معروف تماشاگران مانند سال‌های گذشته نبود.

در زمان پذیرایی، در حالی که کمال تبریزی قصد نشستن پشت یکی از میزها را داشت، با اعلام اینکه رزرو شده است، مانع نشستن او شدند!

از سینماگران و هنرمندان حاضر در روز اول کاخ جشنواره می‌توان به ابراهیم حاتمی‌کیا، مریلا زارعی، رسول صدرعاملی، ابراهیم شیبانی، حامد کمیلی، محسن کیایی، کمال تبریزی، پژمان بازغی، میلاد کی‌مرام، مجید برزگر، جواد یحیوی، مصطفی کیایی، اصغر پورهاجریان، حسین پیرهادی، جمشید گرگین، سروش صحت، گوهر خیراندیش، حامد بهداد، ستاره اسکندری، علیرضا شجاع نوری، طلا معتضدی، مهران احمدی، بهزاد خداویسی، احسان کرمی، حسین پارسایی، جمال شورجه، مازیار شیخ محبوبی، انسیه شاه‌حسینی، سعید سیدزاده، مسعود احمدیان، جهانبخش سلطانی، پژمان لشکری‌پور، سعید رحمانی، مهدی فیوضی، محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، مهرداد اسکویی، محمدحسین نیرومند، مهدی کریمی، رویا نونهالی، تینا پاکروان، رامین حیدی فاروغی، مجید شیخ انصاری، شبنم مقدمی، ژاله صامتی، افشین هاشمی، علی سرتیپی، علی معلم و بیتا منصوری اشاره کرد.

محمدرضا عباسیان، مهدی عظیمی، حبیب‌الله بهمنی، شفیع آقامحمدیان، اکبر حر، داود رسولیان و حسین طلابیگی از مدیران دوره جواد شمقدری هم به همراه روح‌الله شمقدری در روز اول حضور داشتند.

176/

Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام