با حضور رئیسان جمهوری ایران و فرانسه

قرار داد خرید 118 ایرباس امضاء شد

قرار داد خرید 118 هواپیمای ایرباس در مراسمی در کاخ الیزه با حضور رئیسان جمهوری ایران و فرانسه امضاء شد.

تلویزیون فرانس 24 پس از امضای 20 قرار داد همکاری بین ایران و فرانسه گزارش داد: قرارداد خرید 73 هواپیمای پهن پیکر و 45 هواپیمای متوسط در مراسمی در کاخ الیزه با حضور روحانی و فرآنسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه امضا شد.
براساس یادداشت تفاهمی که در سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با مقامات فرانسوی امضا شده است ، ایران روز پنجشنبه با خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس به ارزش تقریبا 23 میلیارد یورو ( معادل 25 میلیارد دلار ) موافقت کرده است.
گزارش به نقل از بیانیه ایرباس افزوده است : این قرارداد همچنین ‘ آموزش خلبانان و پشتیبانی از عملیات فرودگاه و مدیریت ترافیک هوایی را در بر می گیرد.
** امضای 20 قرارداد همکاری بین ایران و فرانسه
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نیز گزارش داد که جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه با امضای 20 سند همکاری، راه را برای تحرکی چشمگیر در روابط سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی و علمی، تهران – پاریس در دوره پسابرجام گشودند.
این اسناد که عملا افق و نقشه راه همکاری های همه جانبه و مشترک دو کشور را ترسیم می کند ، عصر پنجشنبه به وقت محلی در کاخ الیزه، با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و ‘فرانسوا اولاند’ روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه امضا شد.
سند ‘نقشه راه تقویت روابط دوجانبه ایران و فرانسه’ به عنوان نخستین سند به امضای وزیران خارجه ایران و فرانسه رسید، یادداشت تفاهم همکاری های مالی میان دو کشور را وزیران اقتصاد و یادداشت تفاهم در حوزه صنعتی و اقتصادی را وزیران صنعت ایران و فرانسه امضا کردند.
یادداشت تفاهم همکاری در زمینه ارتباطات را وزیران ارتباطات دو کشور و یادداشت تفاهم همکاری در زمینه محیط زیست و آب و هوا نیز توسط رییس سازمان محیط زیست ایران و وزیر خارجه فرانسه امضا شد.
یادداشت تفاهم همکاری در زمینه گردشگری به امضای وزیر خارجه فرانسه و رییس سازمان گردشگری رسید و سند همکاری در زمینه بهداشت و دارو را نیز وزیران بهداشت دو کشور امضا کردند.
190

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام